کار بازسازی واحدهای مسکونی گلستان از دوشنبه آغاز می‌شود گلستان-ترکمن نیوز-  مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به خسارت سیلاب به ۴۰ هزار واحد مسکونی در کشور گفت: در استان گلستان نیز ۱۲ هزار واحد مسکونی دچار خسارت شدند که از روز دوشنبه هفته آینده کار بازسازی این واحدها به طور رسمی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مجید جودی ظهر امروز در بازدید از واحدهای مسکونی مناطق سیل‌زده استان گلستان با بیان اینکه بارش‌ها و سیل اخیر ۱۴ استان را تحت تأثیر قرار داده است، اظهارداشت: همکاران بنیاد مسکن به عنوان متولیان بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از همان لحظات نخست با بسیج توان فنی و لجستیکی برای کمک به مردم سیل‌زده، وارد میدان شدند.

وی افزود: بعد از فروکش کردن سیلاب بنیاد مسکن به کار اصلی خود بازگشت و مشغول ارزیابی واحدهای آسیب دیده  شد.

مدیرکل بازسازی بنیادمسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۴۰ هزار واحدمسکونی در کشور در سیلاب‌ و بارش‌های اخیر دچار خسارت شده است، گفت: برآوردهای اولیه حکایت از خسارت به ۱۲ هزار واحدمسکونی در استان گلستان دارد. هرچند به دلیل بالا بودن سطح آب و مشکلاتی که وجود دارد همکاران ما در بنیاد مسکن نتوانستند به همه مناطق مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با ارزیابی انجام شده حدود پنج هزار و ۵۰۰ واحدمسکونی در استان گلستان نیازمند احداث مجدد و نوسازی است و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز نیازمند تعمیر هستند.

جودی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران برای کمک به بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در سیل اخیر اظهارداشت: قرار شد برای احداث هر واحدمسکونی شهری ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض و برای نوسازی هر واحد روستایی نیز ۴۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به همراه ده میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود.

وی ادامه داد: برای تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده نیز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پیش‌بینی شده است. برای اسباب و اثاثیه منزل نیز ۱۵ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت و کمک پنج میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بازسازی بنیادمسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آغاز آواربرداری منازل مسکونی در برخی از مناطق آسیب دیده گفت: از روز دوشنبه به صورت رسمی بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده استان گلستان آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم نگران ساخت و تعمیر منازل مسکونی خود نباشند، بنیادمسکن تا ساخت آخرین خانه در کنار آنان خواهد بود.

جودی با اشاره به حضور کارشناسان پژوهشکده سوانح طبیعی در استان گفت: در برخی روستاها به دلیل شدت بارش، خطر ریزش و رانش زمین وجود دارد برای همین پژوهشکده سوانح طبیعی با تمام توان وارد منطقه شده و در حال مطالعه است تا در ساخت مجدد مشکلی برای مردم پیش نیاید.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۶

۰۹ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50200

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک