تکنولوژی رانندگی خودران در دستان چانگان؛

25d75d38 changan cs55 longest autonomous car parade 2 768x512 300x192 - چینی ها رکورد گینس را هم شکستندعلم و فناوی جهان- تورکمن نیوز- صنعت خودرو با شتابی بسیار بالا در حال حرکت به سمت فناوری خودران بوده و با روند کنونی بی شک در آینده نزدیک شاهد تردد اتومبیل های بدون راننده در نقاط مختلف این کره خاکی خواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از دیجیاتو، در این بین استارتاپ ها و خودروسازان کوچک و بزرگ چینی نیز دست به کار شده و اخیرا سرمایه گذاری های هنگفتی را در زمینه فناوری خودران انجام داده اند. چانگان یکی از این شرکت ها است که ظاهرا توانسته با برگزاری رژه اتومبیل های خودران نام خود را وارد گینس کند.

به گفته چانگان این رژه “بزرگ ترین رژه اتومبیل های خودران” بوده و اواخر سال گذشته در مجموعه تست دیانجیانگ (Dianjiang) واقع در شهر چونگ‌کینگ (Chongqing) انجام شده است.

در رژه چانگان ۵۵ دستگاه کراس اوور CS55 خودران به صف شده و مسیر ۳٫۲ کیلومتری موجود را با سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت و زمان ۹ دقیقه و ۷ ثانیه طی کرده اند. به دلیل رعایت ایمنی، بر پشت فرمان هر کدام از خودروها یک راننده حضور داشته تا در صورت نیاز کنترل فرمان و پدال ها را در اختیار بگیرد.

آنطور که چینی ها اعلام کرده اند، در رژه چانگان در اصل ۵۶ دستگاه از کراس اوور CS55 حضور داشته، اما به دلیل دخالت بی مورد یکی از رانندگان مدل مورد نظر از آمار کلی حذف شده است.

یانگ گو (Yang Guo) یکی از مهندسان چانگان درباره رکوردشکنی این کمپانی تاکید کرده که رانندگان حاضر در تست هیچ تماسی با سیستم هدایت خودکار نداشته اند.

شایان ذکر است تمامی کراس اوورهایی که در رژه چانگان مورد استفاده قرار گرفته اند، ارتقا یافته و به انواع سیستم ها، سنسورها و دوربین هایی که در یک اتومبیل خودران لازم هستند، مجهز بوده اند.

از آنجایی که چانگان همکاری های نزدیکی با شرکت فورد دارد، احتمال می رود این خودروساز چینی از تجارب و تکنولوژی های شریک آمریکایی خود در ثبت این رکورد استفاده کرده باشد.

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۷

۲۵ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک