چهارمین شهید راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر گنبدکاووس+عکساخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز- علی اکبر آذرخش چهارمین شهید مبارزه با مواد مخدر گنبد کاووس نوزاد زیبایی بود که در سوم تیرماه سال ۱۳۵۰ عضو جدید خانواده محمد آذرخش بود که حضورش گرمای کانون این خانواده را دوچندان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، علی اکبر از همان ابتدای حضور در مدرسه وقتی می دید هزینه های تحصیلش را دستان پینه بسته و کمر خمیده مادر متحمل می شود در اندیشه کمک به آنها و تامین معاش خانواده با کار کردن بود.

او پس از آنکه تحصیل در دوره ابتدایی و راهنمایی را به پاس زحمات پدر و مادر با نمرات عالی و درخشان به پایان رساند به کمک پدر شتافت تا در تامین نیازهای مالی خانواده با ا همراه و همگام شود.

علی اکبر پس از مدتی فعالیت وکمک در امر تامین معاش خانواده به استخدام نیروی انتظامی در آمد و در طول خدمت در مناطق گوناگونی به انجام وظیفه پرداخت تا اینکه در نهایت به میرجاوه در سیستان و بلوچستان اعزام شد.

این مجاهد فی سبیل الله و مبارز دلاور در تمام مدتی که در محل ماموریت خود مشغول خدمت بود با تمام توان و سخت کوشی مثال زدنی در انجام فرامین قانونی و شرعی به انجام وظیفه می پرداخت و این روند همچنان با قدرت تمام ادامه داشت تا اینکه سر انجام گروهبان دوم علی اکبر آذرخش در حالیکه فرماندهی پاسگاه محل خدمت خود رابر عهده داشت، در سوم مردادماه سال ۱۳۷۰ و در جریان درگیری با اشرار مسلح جان خود را در راه تامین امنیت و آسایش مردمان ایران عزیزش فدا کرد و میهمان سفره روزی دهنده خدای متعال شد.

(بر گرفته کتاب در حال تدوین شهدای مبارزه با مواد مخدر گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۱

۰۸ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

25746

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک