شهید ابراهیم شیخگزارش خبری- ابراهیم شیخ شهیدی که در راه مبارزه با اشرار مسلح و دفاع از امنیت کشور به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، شهید ابراهیم شیخ فرزند علی در تاریخ ۱۰/۱۱/۱۳۶۰ در شهر مینودشت چشم به جهان گشود. وقتی به سن ۷ سالگی رسید ، روانه مدرسه ابتدایی محل سکونت خود گردید. از همان ابتدای ورود به مدرسه و حتی در مقاطع تحصیلی بالاتر همواره نگران اوضاع اقتصادی پدر و مادر مهربان و زحمت کش خود بود و البته در تمام مدتی که در امر تحصیل مشغول بود، زمان باقی مانده روز را در کنار خانواده به کار و تلاش مشغول بود و هر آنچه در توان داشت برای تامین آسایش پدر و مادر خود بکار می گرفت .
ابراهیم در طول زندگی با برکت خود و از زمانی که دستان کوچکش توان کار کردن پیدا نمود در کنار پدر و مادر خود ایستاد و در جهت امرا و معاش آنها کوشید تا اینکه سر انجام موعد خدمت سربازی ایشان فرا رسید و لذا این فرزند صالح ، مهربان و دلسوز باید قدم در راه پر افتخار دیگری می گذاشت.
بعد از فرا رسیدن موعد خدمت سربازی و طی دوره آموزشی ، به منطقه عملیاتی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان اعزام گردید.

گروهبان یکم ابراهیم شیخ بعد از اعزام به محل خدمت با تمام توان و از صمیم قلب مشغول انجام وظیفه بود تا اینکه سر انجام در تاریخ ۱۹/۹/۱۳۸۲در جریان درگیری مستقیمی که بین سربازان اسلام با اشرار مسلح میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان روی داده بود، مورد اصابت گلوله اشرار قرار گرفت و روح بلندش به سوی معبود پرواز کرد.

 

( بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۶

۰۲ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29147

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک