احمدعلی موهبتی در همایش توسعه بندر چابهار اقتصادی-ترکمن نیوز-  استاندار سیستان و بلوچستان به قابلیتهای چابهار در دسترسی به آبهای آزاد و زمینه مناسب برای افزایش تعامل با کشورهای منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: این تعامل، منشا توسعه اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ احمدعلی موهبتی در همایش توسعه بندر چابهار با بیان این که توسعه دریا محور یکی از اولویت های چابهار است، افزود: هدف از برگزاری همایش رسیدن امن به سایر کشورهاست که منشا توسعه اقتصادی و پیشبرد اهداف منطقه ای است.

موهبتی گفت:  استفاده از مسیر چابهار، ترانزیت کالا به اروپا را به لحاظ زمانی ۵۰ درصد کاهش می دهد.

وی اتصال ریل به چابهار را ضروری دانست و افزود: با گسترش محدوده منطقه آزاد چابهار، عملیاتی شدن ساخت و توسعه فرودگاه، ساماندهی و حذف حاشیه نشینی و اتصال ریل به بندر و شهر چابهاراز مهم ترین چالش های این منطقه است.

چابهار زمینه مناسب را برای افزایش تعامل با کشورهای منطقه فراهم کرده است

وی افزود: با اتصال چابهار به مسیرترانزیتی جنوب به شمال، زمینه لازم برای شکوفایی تمام کشورهای همسایه و دنیا از طریق دریا فراهم می شود.

موهبتی با یادآوری سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت در بندر چابهار، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های بندر چابهار ۶۰ تقاضای سرمایه گذاری به ارزش ۲۴۰ میلیون یورو وصول شده که بعضا در مرحله امضای قرارداد هستند.

وی گفت: چابهار می تواند به عنوان هاب منطقه‌ای ترانزیت و ترانشیب و کانون مسافرت های دریایی کشور باشد.

موهبتی ادامه داد: دولت تسهیلات مناسبی برای سرمایه گذاری در این بندر درنظر گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان  از تمامی سرمایه گذاران علاقمنددعوت کرد تا دراین منطقه سرمایه گذاری و از ظرفیتهای ترانزیتی چابهار استفاده کنند.

 

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۸

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46582

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک