پیگیری وضعیت روستای سیل زده آقسین تپه توسط فرماندار ترکمنبندرترکمن-ترکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن صبح امروز سه شنبه ۲۷ فروردین به همراه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان با حضور در محل روستای آقسین تپه از توابع بخش مرکزی، ضمن پیگیری وضعیت روستا و جاده های آن، کمک های مردمی شامل بسته های غذایی را به اهالی روستا اهدا کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی اظهار کرد: آقسین تپه، اولین روستایی  است که در اولین روزهای سیل زدگی در شهرتسان ترکمن زیر آب رفت و مجبور به تخلیه روستا شدیم. اهالی روستا، به لحاظ نزدیکی به گرگان، در یکی از سالن های ورزشی گرگان اسکان یافته بودند از روز گذشته به خانه های خود بازگشتند.
وی افزود: مسیر گرگان به آقسین تپه بازگشایی شده و امروز نیز  جاده آقسین تپه به اسلام تپه مورد بررسی قرار گرفت و برشی که در جاده داده شده بود امروز توسط راهداری در حال لوله گذاری است و پس از انجام اینکار تردد از این مسیر هم انجام خواهد شد.
هیوه چی تصریح کرد: با توجه به این که این روستا مدت زیادی در ایام سیل زدگی دچار مشکل شده بود امروز ارگان هایی شامل راهداری، بهداست و درمان، هلال احمر و آموزش و پرورش در حال بررسی وضعیت هستند  و بنیاد مسکن هم طبق برنامه قرار است بررسی خسارت ساختمان ها را انجام دهد.

پیگیری وضعیت روستای سیل زده آقسین تپه توسط فرماندار ترکمن

وی افزود: در شرایط فعلی فقط چند خانوار هستند که ساختمان ها و حیاطشان دچار آبگرفتگی است و آن ها را در مسیر روستا اسکان دادیم تا چند روزی تا بهتر شدن وضعیت در محل اسکان موقت باشند.
فرماندار اظهار کرد: در مجموع در شرایط فعلی در شهرستان، وضعیت رودخانه قره سو نسبت به روزهای گذشته کاهش ارتفاع آب را داریم و وضعیت تحت کنترل است و همه روستائیان و تمام عوامل ذیربط در حال مراقبت هستند تا بتوانیم این ایام باقیمانده را طی کنیم و به ایمنی برسیم.
وی ابراز امیدواری کرد که در روزهای باقیمانده هم همه مردم، بخشداران تابعه، دهیاران، شوراها و همه مدیران و مسئولین ستاد بحران شهرستان با هوشیاری کامل مسایل را دنبال کنند تا شهروندان ما دچار مشکل نشوند.
فرماندار تصریح کرد: البته بعد از مشکلات سیل، بررسی وضعیت درسی دانش آموزان و مخصوصا وضعیت بهداشت برای جلوگیری از بیماری های واگیر و ضدعفونی محیط روستاها انجام شود در سرلوحه کاری قرار گرفته است و سایر ارگان ها نیز با توجه به وظیفه مندی خود بایستی مسایل را دنبال کنند تا شهروندان ما در روستاها و شهر به زندگی عادی خود برگردند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۰

۲۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51532

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک