اخبار اجتماعیتورکمن نیوز پیکر مطهر سرباز مرزبان شهید علی هلاکویی از اهالی مینودشت در شرق گلستان که پس از تلاش ناکام برای نجات جان همرزمش در حادثه سیل منطقه مرزی ‘میرجاوه’ در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیده بود، بر دستان مردم انقلابی این شهرستان تشییع شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ مراسم تشییع پیکر این شهید فداکار از مقابل ستاد فرماندهی انتظامی مینودشت با انجام تشریفات نظامی آغاز و سپس بر دستان مردم این شهر تا خیابان سمیه تشییع شد.

در مراسم تشییع پیکر این شهید فداکار مرزبانی، علاوه بر حضور گسترده گروه های مختلف مردم، خانواده معظم شاهد و مسئولان شهرستان مینودشت، فرمانده انتظامی گلستان و جانشین فرمانده مرزبانی این استان نیز حضور داشتند.

پیکر این شهید فداکار پس از تشییع در مینودشت به زادگاهش روستای چمانی بالا در فاصله ۴۵ کیلومتری مرکز شهرستان برای خاکسپاری منتقل شد .

شب گذشته سرهنگ بهزاد ابراهیمی جانشین فرمانده مرزبانی گلستان به همراه تعدادی از مسئولان انتظامی شهرستان مینودشت با حضور در روستای چمانی بالا، ضمن دیدار با خانواده این شهید مرزبانی، از آنان دلجویی کردند.

براثر بارش باران و وقوع سیل چند روز پیش در نقاطی از مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، تعدادی از مرزبانان که در حین حراست از نقاط صفر مرزی بودند، با توجه به حجم زیاد بارندگی و قرار داشتن در مسیر سیل دچار سانحه شدند.

دراین حادثه، برجک ۲ پاسگاه ۹۳ شهرستان میرجاوه در محاصره رواناب قرار گرفت و یکی از سربازان گرفتار سیل شد که علی هلاکویی مرزبان گلستانی برای نجات همرزمش به آب زد اما او نیز در مسیر سیل دچار سانحه شد؛ افسر درجه دار حاضر در برجک نیز برای نجات سربازانش وارد آب شد که این فرد نیز ناکام ماند تا روز تلخی برای این هنگ مرزی رقم بخورد.

شهرستان مینودشت با افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت از ابتدای پیروزی انقلاب تا الان حدود ۲۱۰ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

گزارش تصویری: جواد کارکن

رئیس اداره اجتماعی هنگ مرزی اترک استان گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۱

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

47228

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک