آخوند سیدی 6 300x139 - پیکر عالم اهل سنت ترکمنصحرا در زادگاهش به خاک سپرده شد+تصاویرتورکمن نیوز پیکر محمد کریم آخوند سیدی از علمای نامدار ترکمن صحرا و جامعه اهل سنت ایران روز پنجشنبه ۳۱ مردادماه در قبرستان روستای مالای شیخ گینگ لیک به خاک سپرده شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن:   آئین تشییع پیكر محمد کریم آخوند سیدی، با حضور چند هزار نفری مردم ترکمن صحرا، چهره های مذهبی و شخصیت های سیاسی منطقه برگزار شد.

پس از اقامه نماز توسط استاد حاج طه آخوند فروزش، پیکر آخوند سیدی جهت تدفین به آرامستان روستای مالای شیخ گینگ لیک منتقل و به خاك سپرده شد.

بر اساس گزارش تورکمن نیوز: آخوند سیدی از علمای نامدار ترکمن صحرا و جامعه اهل سنت ایران به شمار می رود که بیش از نیم قرن در راه ترویج معارف اسلامی در منطقه ترکمن صحرا تلاش و کوشش کرد.

این عالم نامدار مدیر و از مدرسین حوزه علمیه احمدیه روستای مالای شیخ گینگ لیک بودند که چندین شاگرد تربیت و به عرصه مذهب ترکمن صحرا معرفی کردند.

در نماز میت و تشییع پیکر آخوند سیدی بیش از پنج هزار نفر شرکت داشتند تا جاییکه با حضور جمعیت دوستدار ایشان در قبرستان، خاکسپاری این عالم اهل سنت کمی طولانی شد.

لازم به ذکر است: روستای مالای شیخ گینک‌لیک، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کلاله در استان گلستان ایران است.

این روستا در دهستان تمران قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۲۲۸۷نفر (۵۸۴خانوار) بوده‌است. ۱۱۴۹ نفراز کل جمعیت را زنان و ۱۱۳۸ نفر را مردان تشکیل می‌دهند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۹

۳۱ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

60105

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک