مستضعفان  گلستان خرید فرش ترکمن1 300x181 - پیش خرید 100 فرش ترکمنی توسط بنیاد مستضعفان کشور از بافندگان گلستانیگلستان-ترکمن نیوز-  معاون بنیاد مستضعفان کشور از خرید ۱۰۰ تخته فرش ترکمن توسط بنیاد مستضعفان به منظور حمایت از تولید کنندگان فرش ترکمن و کمک در رفع مشکلات بافندگان از روستاهای گالیکش و گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حسن کاری، صبح امروز در مراسم اهدای یکهزار فقره اسناد زراعی و مسکونی بنیاد مستضعفان به محرومان در روستای آرخ شهرستان گمیشان اظهارداشت: یکی از فعالیت های بنیاد مستضعفان در راستا رفع محرومیت،توسعه اقتصادی و کمک به رفع مشکلات تولیدکنندگان است.
وی ادامه داد: در این راستا و برای حفظ صنایع دستی اصیل ایران،حمایت از بافندگان و کمک در رفع تولیدکنندگان فرش تاکنون ۲۱۰ تخته فرش از روستاهای گلستان توسط این بنیاد پیش خرید شده است.
کاری افزود: در این راستا ۱۱۰ تخته فرش در ابعاد ۳×۲ از تعاونی روستایی مراوه تپه،۵۰ تخته فرش ترکمن از روستای میرزاپانگ شهرستان گالیکش و ۵۰ تخته فرش از روستاهای بخش مرزی گنبدکاووس پیش خرید شده است.

مستضعفان  گلستان خرید فرش ترکمن2 300x200 - پیش خرید 100 فرش ترکمنی توسط بنیاد مستضعفان کشور از بافندگان گلستانی

معاون بنیاد مستضعفان کشور بیان داشت: همچنین بافندگان و خانواده هایی که توانایی خرید دارقالی برای بافتن فرش را ندارند بنیاد مستضعفان آمادگی تامین دارقالی را برای این خانواده ها دارد.
وی افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی به منظور رفع محرومیت و توسعه اقتصادی و بهره گیری از منابع دریایی با هدف پرورش ماهیان خاویاری در کشور تفاهم نامه ای با شیلات ایران،بنیاد علوی،استانداری های گیلان، مازندران و گلستان، بانک سینا و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری منعقد شده است.
کاری ادامه داد: طرح پرورش ماهیان خاویاری توسط مردم با وام یارانه ای مشابه تفاهم نامه تامین می شود.

وی افزود: در راستا رفع محرومیت،توسعه اقتصادی و حمایت از طرح های اشتغالزا در مناطق کمتر توسعه یافته با اولویت مناطق محروم تفاهم نامه ای فی ما بین استانداری ها، بنیاد علوی،بانک سینا و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری منعقد شده است.
معاون بنیاد مستضعفان کشور گفت: در این تفاهم نامه طرح های مختلفی در حوزه کشاورزی،صنعت و معدن و خدمات در روستاها تهیه و امضا شده است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۰

۱۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44962

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک