gomishan 23sh 300x169 - پیش بینی می شود تاپایان سال ۲۰۰ پروژه بوم گردی در استان ایجاد شودگردشگری-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان از توسعه طرح بوم گردی برای جذب گردشگر در استان خبر داد و اظهار کرد: پیش بینی می شود تاپایان سال ۲۰۰ پروژه بوم گردی در استان ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل فرمانداری گمیشان؛ سید مناف هاشمی صبح روز جمعه ۲۳ شهریور در بازدید از اقامتگاه سنتی، تفریحی و توریستی شهرستان گمیشان، با بیان اینکه باید از بناهای تاریخی برای معرفی آداب، رسوم و فرهنگ مناطق استفاده کرد، گفت: امروزه صنعت گردشگری یکی از پررونق ترین و درآمدزاترین صنایع جهان است که باید از آن به خوبی استفاده شود.

وی اضافه کرد: معماری خانه های قدیمی موجود در منطقه در نوع خود کم نظیر بوده و این می تواند زمینه ای برای توسعه گردشگری و جذب توریست باشد.

استاندار گلستان تصریح کرد: آثار و بناهای تاریخی ضمن معرفی ظرفیت های گردشگری سطح استان می تواند زمینه ساز اشتغال نیز باشد.

گفتنی است، در حال حاضر ۴ اقامتگاه سنتی ثبت شده در شهرستان گمیشان وجود دارد که پذیرای مسافران و گردشگران در طول ایام سال می باشند.

لازم به ذکر است ۱۸۰ بنای تاریخی قدیمی در سطح شهرستان گمیشان وجود دارد که ۱۸ مورد از این خانه های قدیمی به ثبت رسیده است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۲۲

۲۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35563

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک