قرجه طیار,تصویب طرح اعاده اموال نامشروع در مجلسگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس با اشاره به اینکه اجرای طرح «اعاده اموال نامشروع» شفافیت درجامعه و در بین مسئولان تزریق می کند گفت: پیش بینی می کنیم که این طرح در مجلس با اکثریت آرا تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  قرجه طیار در گفتگودرباره طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان گفت: این طرح باید از خیلی قبل تر اجرا می شد، اما در حال حاضر هم دیر نیست. برای اجرای کارهای خوب هر زمان اقدام کنیم دیر نیست.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که این طرح در مجلس با اکثریت آرا تصویب شود گفت: شفافیت در جامعه و در بین مسئولین امیدی در جامعه تزریق می کند و طرح خوبی است،این طرح هدف های سیاسی به دنبال نداشته است. اصل طرح بسیار خوب است، فلسفه طراحان طرح بازگشت اعتماد به جامعه است.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بازگشت اموال نامشروع به بیت المال و صرف کردن آن برای فقر و اشتغال می تواند اقدامی مهمی در جهت برقراری عدالت در جامعه باشد.

طیار با بیان اینکه این طرح را امضا کرده ام گفت: این طرح در راستای اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی است و امیدواریم نمایندگان با تصویب و اجرای درست آن بتوانند به اهدافش برسند.

وی با اشاره به اینکه در جامعه نوعی بی‌عدالتی و احساس بی‌عدالتی وجود دارد، گفت: احساس بی‌عدالتی از بی عدالتی خطرناکتر است. مردم سوال می کنند که چرا برخی مسئولان تا این حد پول دارند و از کجا پولدار شده اند. لذا اگر مسئولان شفاف به این موضوع بپردازند حس مثبتی در جامعه تزریق می‌شود و مردم امیدوار می‌شوند که خود سیستم به دنبال بررسی اموال برخی از مسئولان است که از طریق نامشروع این اموال را به دست آورده‌اند.

در صورت تصویب این طرح هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار می‌دهد و پس از بررسی‌ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت‌المال بازمی‌گرداند. این طرح دوفوریتی برپایه اصل ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی تدوین شده است./تسنیم

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۶

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13229

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک