پیشنهاد ژاپن برای شکستن تحریم‌های آمریکاتورکمن نیوز:  رئیس جمهور ایران که به دعوت رسمی نخست وزیران مالزی و ژاپن به این دو کشور سفر کرده بود به ایران بازگشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از اسپوتنیک، روحانی که سخنانش توسط تلویزیون ملی ایران پخش می‌شد، با بیان اینکه هم ژاپنی‌ها و هم ایران در زمینه شکستن تحریم ایالات متحده پیشنهاد جدیدی دارند، اظهار داشت: ژاپنی‌ها، اروپایی‌ها و دیگران در این زمینه فعال هستند که تحریم‌ها را بشکنند و پیشنهادات و راه حل‌هایی دارند که با هم در این زمینه رایزنی داریم و معتقدیم شکستن تحریم و از بین بردن توطئه آمریکا در تحریم ایران یک کار ضروری، ملی و انقلابی بوده و وظیفه همه ماست که این تحریم را بشکنیم.

وی در ادامه گفت: در اصل تحریم چیزی است که به ضرر همه کشورهاست؛ تنها به ضرر ایران نیست؛ در واقع یک تصمیم باخت- باخت است که آمریکا در این زمینه به غلط تصمیم گرفته و محاسبات غلطی داشته است.

رئیس جمهور ایران همچنین تصریح کرد: ژاپنی ها اعلام کردند که قصد دارند در چابهار سرمایه گذاری کنند و آقای آبه اعلام کرد چابهار برایشان بسیار مهم است. مساله ترانزیت جنوب- شمال که از چابهار تا دریای خزر و از آن طرف تا ترکمنستان و از این طرف تا اینچه برون و در آینده آستارا امتداد می‌یابد، برای آنها بسیار اهمیت دارد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۳۱

۰۱ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66396

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک