پیرامون سفر روحانی به گلستان و گنبدیادداشت-ترکمن نیوز-  سفر رئیس جمهور به هیچ استان وشهری بدون دستاورد نیست. چون رئیس جمهور به هرکجا سفر کند سخنرانی می کند و قول و قرارهایی و وعده هایی به مردم می دهد که یک چهارم آنهم محقق شود دستاورد کمی نیست.اگر به سفر ایشان با دید مثبت بنگریم و گرنه اگر به حاشیه ها نگاه کنیم خطاهای عمدی یا سهوی کم نیست که دوستان نویسنده و خبرنگاران در طی یک هفته ی گذشته بصورت مکرر بیان کرده اند که لزومی ندارد دوباره یا چند باره تکرار شود.

اما چیزیکه باعث تعجب و حیرت بنده شده است حضور گسترده ی مردم در این سفر بود. چون من فکر می کردم نارضایتی مردم به خاطر وضعیت کشور و گرانی و تورم و بیکاری گسترده ی جوانان جویای کار، حضور مردم خیلی گسترده نخواهد بود. به خاطر آن بود که ما از طرف حزب اتحاد ملت ایران حوزه ی گنبد کاووس و سایر اصلاح طلبان مردم را به شرکت گسترده و با شکوه در این مراسم دعوت کردیم.

نکته ی ظریفی که وجود دارد این است که مردم در عین شرکت گسترده در این مراسم ناراضی و ناراحت بودند. مسؤلان نباید فریب این حضور گسترده و وسیع مردم را بخورند که مشکلی نیست و مردم راضی هستند و در بزنگاهها هم چنین خواهد بود. چون رفتارهای فریبنده مردم در مقابل دولت و حکومت در ایران کم اتفاق نیفتاده است که مسئولان را در زمان خود شوکه کرده است.

رئیس جمهور روحانی چند وعده هم به مردم استان و ایران داد که عبارتند از اتصال راه آهن اینچه برون به گرمسار، افزایش تخت بیمارستانهای استان از دو هزار به سه هزار تختخواب، بازنگری و بازسازی ۵۲ نقطه ی حادثه خیز راههای کشور که بیست نقطه ی آن شروع شده و بقیه هم به مرور انجام خواهد شد و احداث صدهزار واحد مسکونی در سطح کشور در سال آینده.

خیلیها منتقد این بودند که دولت مصوبه ی خاصی در خصوص شهر گنبد کاووس نداشته است و تنها برای مردم سخنرانی کرده است. اما افزایش یکهزار تخت خواب بیمارستانها محقق شود حداقل یکصد تختخواب آن به گنبد خواهد رسید. اما این دستاورد هم با وضع جاری کشور که میزان صادرات نفت ایران به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده است با هاله ای از ابهام مواجه است. اگر بهبودی در وضعیت تحریمها اتفاق نیفتد دولت همین وضعیت موجود را هم بتواند حفظ کند شاهکار کرده است. چون به قول وزیر خارجه تصمیم گرفته ایم متفاوت زندگی کنیم و متفاوت زندگی کردن هم بدون هزینه نیست.

پارسال دکتر مسعود نیلی یکی از اقتصاددانان بزرگ کشور بعد از اعتراضات دی ماه گفته بود اگر دولت بخواهد وضع موجود را حفظ بکند سالانه به ۷۰ الی ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. اگر هم این سرمایه گذاری محقق شود تا زمانی که نتیجه بدهد حداقل دو سال طول می کشد. با شرایط بوجود آمده در مورد سرنوشت برجام به نظر می رسد از این نقطه خیلی دور شده ایم خدا کند گشایشی حاصل شود و گرنه کار ما سال آینده بسیار مشکل خواهد بود.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۰۳

۰۱ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک