ترکمن نیوز
تاریخ : امروز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

اردوغانخاورمیانه- ترکمن نیوز- رهبران برخی کشور های جهان طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه موفقیت وی در انتخابات را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از آناتولی؛ الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه موفقیت وی در انتخابات را تبریک گفت.

علی اف در این گفتگوی تلفنی تصریح کرد که ترکیه با رهبری اردوغان پیشرفت سریعتر، رشد اقتصادی بیشتر و در عرصه های بین المللی جایگاه مستحکم تری دارد.

دو رهبر بر لزوم تداوم و توسعه بیشتر روابط دوستانه ترکیه و آذربایجان تاکید کودند.

علی اف در این گفتگو اردوغان را برای بازدید از آذربایجان دعوت کرده و اردوغان نیز دعوت وی را قبول کرده است.

– باقر عزت بگوویچ موفقیت اردوغان در انتخابات را به وی تبریک گفت

باقر عزت بگوویچ، رئیس شورای ریاستی بوسنی و هرزگوین طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه موفقیت وی در انتخابات را تبریک گفت.

اردوغان نیز بابت تبریک و توجه ویژه رئیس شورای ریاستی بوسنی و هرزگوین از وی تشکر کرد.

– نخست وزیر آلبانی پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت

ادی راما، نخست وزیر آلبانی طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، پیروزی وی و حزب متبوعش را در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه تبریک گفت.

اردوغان نیز از نخست وزیر آلبانی بابت تماس تلفنی و تبریک قدردانی کرد.

امیر قطر پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر طی تماس تلفنی با اردوغان، موفقیت وی در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

رئیس جمهور ترکیه نیز بابت تبریک و توجه ویژه امیر قطر از وی تشکر کرد.

فلسطین و مجارستان پیروزى اردوغان در انتخابات ترکیه را تبریک گفتند

محمود عباس رئیس دولت فلسطین و ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان طی تماس تلفنی موفقیت رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفتند.

نخست وزیر مجارستان به عنوان اولین رهبر یک کشور عضو اتحادیه اروپا است که پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

گفتنی است نیکوس کوجی یاس، وزیر امورخارجه یونان٬ مامادی توره وزیر امور خارجه گینه٬ پتره سزیژارتو وزیر تجارت خارجی و وزیر خارجه مجارستان٬ تارک ال آیسام معاون رئیس جمهوری ونزوئلا نیز طی تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پیروزی حزب عدالت و توسعه در انتخابات ترکیه را به وی تبریک گفتند.

نیکوس کوجی یاس، وزیر امورخارجه یونان طی تماس تلفنی با مولود چاووش اوغلو، وزیر امورخارجه ترکیه پیروزی حزب عدالت و توسعه در بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت

– پیام تبریک حماس به اردوغان

عزت الرشک، یکی از اعضای بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود، موفقیت رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

در پیام تبریک توئیتری الرشک آمده است: “یک پیروزی در شان ترکیه”.

گفتنی است براساس آخرین نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان موفق شد با کسب ۵۲.۶۷ درصد آرا از رقبای خود پیشی بگیرد.

– پیام تبریک امیر کویت و رئیس جمهور مقدونیه به اردوغان

شیخ صباح الاحمد الجبیر الصباح، امیر کویت و گئورگی ایوانف، رئیس جمهور مقدونیه طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه موفقیت وی در انتخابات را به وی تبریک گفتند.

اردوغان نیز بایت تبریک و توجه ویژه از امیر قطر و رئیس جمهور مقدونیه تشکر کرد.

– پیام تبریک رهبران کشورهای صربستان٬ ازبکستان و سودان به اردوغان

آلکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان٬ شوکت میرضیاوف رئیس جمهور ازبکستان و عمر البشیر رئیس جمهور سودان پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفتند.

بنا بر اعلام منابع نهاد ریاست جمهوری ترکیه متعاقب اعلام نتایج غیر رسمی انتخابات٬ تماسها و پیامهای تبریک رهبران جهان به اردوغان آغاز شده است.

پیام تبریک رئیس جمهور پاکستان به اردوغان

نهاد ریاست جمهوری پاکستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ممنون حسین، رئیس جمهور این کشور پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

رئیس جمهور پاکستان ضمن تبریک این پیروزی تصریح کرد:

«مشارکت بالای مردم نشانگر اهمیت دموکراسی و قدرت سازمان‌های این کشور است.

رشد و توسعه ترکیه تحت رهبری اردوغان ادامه خواهد داشت. به تداوم تقویت روابط دو جانبه بین ترکیه و پاکستان باور داریم».

پیام تبریک معاون رئیس جمهور عراق به اردوغان

اسامه نجیفی، معاون رئیس جمهور عراق با ارسال پیامی، موفقیت رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

در پیام تبریک نجیفی خطاب به اردوغان آمده است: جناب اردوغان به دلیل موفقیت در انتخابات به شما تبریک می‌گویم. برای مردم همسایه و برادر ترکیه به رهبری شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

پیام تبریک شورای ترکمن‌های سوریه به اردوغان

شورای ترکمن های سوریه طی بیانیه ای پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

در این بیانیه آمده است: امیدواریم پیروزی اردوغان در این انتخابات وسیله ای برای خیر ملت و دولت ترکیه و جهان اسلام شود.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: انتخاب مجدد اردوغان به ریاست جمهوری با اراده مردم نجیب ترکیه برای مردم سوریه به ویژه ترکمن‌های این کشور مایه شادی و خرسندی شده است. ترکیه با ثبات و قدرتمند منبع الهام برای مبارزه و جسارت مردم سوریه است.

پیام تبریک اسماعیل هنیه به اردوغان

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی تماس تلفنی پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

هنیه در این گفتگوی تلفنی با تمجید از برگزاری انتخابات شفاف و دموکراتیک در ترکیه، برای مردم و دولت ترکیه آروزی موفقیت کرده است.

پیام تبریک رئیس جمهور کوزوو به اردوغان

هاشم تاچی، رئیس جمهور کوزوو با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در شبکه های اجتماعی، پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.
تاچی در پیام تبریک خود به زبان ترکی نوشت: تبریک می‌گوییم.

وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به ادامه روند همکاری نزدیک میان ترکیه و کوزوو، نوشت: دو کشور در هر زمینه ای متحد استراتژیک هستند.

پیام تبریک پادشاه و ولیعهد بحرین به اردوغان

حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین و ولیعهد سلمان بن حمد آل خلیفه با ارسال پیامی پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفتند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین BNA پادشاه این کشور در پیام خود ضمن عرض تبریک به اردوغان، برای وی آروزی سلامتی، خرسندی و موفقیت و بر لزوم تداوم روابط دوستانه و ریشه دار دو کشور تاکید کرده است.

ولیعهد بحرین نیز در پیام خود ضمن تبریک موفقیت اردوغان، برای مردم ترکیه آروزی توسعه و ترقی بیشتری کرد.

پیام تبریک جمهوری ترک قبرس شمالی و بلاروس درپی پیروزی اردوغان در انتخابات ترکیه

مصطفی آکینجی رئیس جمهوری ترک قبرس شمالی و آلکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در پیام های جداگانه پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و حزب متبوع وی در بیست و هفتمین دوره مجلس ترکیه را به وی تبریک گفتند.

در پیام تبریک رئیس جمهور بلاروس که از طرف سفارت این کشور در آنکارا منتشر شده آمده است: نتایج انتخابات نشان داد که پیشرفت اقتصادی و اجتماعی پایدار که در خلال تبلیغات انتخاباتی شما مطرح شد مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. باور دارم که پیشروی ترکیه در مسیر رفاه پایدار خواهد بود.

پیام تبریک وزیر خارجه کوزوو به اردوغان

بهجت پاکولی، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه کوزوو با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

وی در پیام خود نوشت: کوزوو و ترکیه همواره شرکای قدرتمندی باقی خواهند ماند.

براساس آمار شورای عالی انتخابات ترکیه میزان مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دور انتخابات پارلمانی ترکیه گسترده و برجسته بوده و با شمارش ۵۹ میلیون ۳۵۴ هزار و ۸۴۰ رای مشخص شد که ۸۷ درصد از شهروندان واجد شرایط رای دادند.

بر اساس نتایج اولیه و غیررسمی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که تاکنون ۹۸.۵۶ درصد صندوق‌های رای شمارش شده، رجب طیب اردوغان با کسب ۵۲.۵۲ درصد آرا، پیروز انتخابات ریاست جمهوری ترکیه است.

لوکاشنکو در پیام خود همچنین با اشاره به روابط دوستانه دو کشور بر افزایش سطح همکاری های دوجانبه تاکید کرده است.

پیام تبریک الغنوشی به اردوغان

راشد الغنوشی، رهبر حزب النهضه تونس با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی خود پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

وی در این پیام نوشت: من به عنوان رهبر حزب النهضه مردم ترکیه را بابت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی و همچنین رجب طیب اردوغان و نمایندگان حزب عدات و توسعه را جهت کسب دوباره اعتماد مردم تبریک می گویم.

وی همچنین افزود که موفقیت انتخابات ترکیه روابط برادرانه بین ملت دو کشور را تقویت و به منافع ملت دو کشور و امت اسلامی خواهد بود.

براساس آمار شورای عالی انتخابات ترکیه میزان مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دور انتخابات پارلمانی ترکیه گسترده و برجسته بوده و با شمارش ۵۹ میلیون ۳۵۴ هزار و ۸۴۰ رای مشخص شد که ۸۷ درصد از شهروندان واجد شرایط رای دادند.

بر اساس نتایج اولیه، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه که تاکنون ۹۷.۷ درصد صندوق‌های رای شمارش شده، رجب طیب اردوغان اکثریت مطلق آرا را به دست آورده است.

پیام تبریک اخوان المسلمین به اردوغان

ابراهیم منیر، معاون شورای رهبری جنبش اخوان المسلمین با انتشار پیامی در صفحه رسمی خود در شبکه های اجتماعی، پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

در پیام تبریک منیر آمده است: جناب اردوغان، برای پیشرفت و توسعه روزافزون ترکیه به رهبری شما دعا می‌کنیم. خداوند، شما، جهان اسلام و تمام بشریت را حفظ نماید.

پیام تبریک رئیس جمهور ونزوئلا به اردوغان

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا پیروزی رجب طیب اردوغان و حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

وی که با اردوغان تماس تلفنی برقرار کرده بود در شبکه های اجتماعی نیز پیام تبریک منتشر کرد.

در پیام مادورو آمده است: پیروزی بزرگ رجب طیب اردوغان؛ برادر و دوست ونزوئلا در انتخابات را تبریک می گویم.

وی همچنین در پیام خود بر لزوم توسعه و گسترش همکاری و همبستگی دو کشور تاکید کرد.

-لیون زکیان رهبر روحانی ارامنه کاتولیک٬ پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

– محمد عبدالله فرماجو، رئیس جمهور سومالی موفقیت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در انتخابات را به وی تبریک گفت.

– بویکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

– هاشم تاچی، رئیس جمهور کوزوو پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و بیست و هفتمین دوره انتخابات پارلمانی ترکیه را به وی تبریک گفت.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

باختی دیگر برای شهرداری گنبدکاووس در هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال...

کارخانه شورابه ید گلستان در شهرستان آق قلا افتتاح شد...

اولویت مشترک من و نماینده دانشکده علوم پزشکی است+فیلم...

بررسی ویژگی‌ها و کاربرد موجودات خیالی “دیو” در افسانه...

پرستار گلستانی نمونه کشوری شد

مسوولان دلسوزانه در حوزه گردشگری گلستان عمل کنند...

به جای پوشک از این روش استفاده کنید!

طرز تهیه کاپ کیک ( کیک فنجانی ) بدون فر...

برپایی نخستین کاروان سلامت با عنوان ۴۰ سال ۴۰ کاروان در گلستان...

پایان هفته در گلستان بارانی است

سرشماری سربازان ذخیره ترکمنستان برای مقابله با تهدیدات امنیتی...

اعتراض قرجه طیار نماینده مردم گنبد به رئیس جمهور در آغاز جلسه شور...

دولت پول خرید تضمینی محصولات کشاورزان را به‌ تاخیر نیندازد...

ایجاد بندر خشک اینچه‌برون از اولویت‌های مهم کشور است...

درخواست قرجه طیار از رئیس جمهور برای ایجاد دانشکده علوم پزشکی در ...

شایسته سالاری از شعارهای اساسی رئیس جمهور در دوران انتخابات بود...

هوای کشور ۱۰ درجه‌ سرد‌تر می‌شود/ آغاز دوباره بارش “برفR...

گفتمان رفع تبعیض در جامعه انجام می شود...

۱۳۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های ورزشی گلستان اختصاص...

از ساخت هتل ورزشی تا توسعه ورزش روستایی/ مرکز استعدادیابی ملی در ...

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاين : 7

بازديد امروز : 416

بازديد ديروز : 13556

بازديد اين هفته : 87652

بازديد اين ماه : 580872

بازديد کل : 1157477

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا