پیام تبریک رئیس جمهور ازبکستان به مناسبت هفتادو پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دومترکمن نیوز:  رئیس جمهور ازبکستان روز گرامیداشت هفتادوپنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را به همه ایثارگران و مردم ازبکستان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف ۹ می، در مراسم هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم که در سالن آمفی تئاتر پارک پیروزی، با حضور جانبازان جنگ و ایثارگران، نمایندگان سازمان های دولتی و اجتماعی و کارمندان ارتش برگزار شد اظهار کرد: در این روز پرشور، ما اول از همه سر تعظیم را به یاد حافظان هم وطن که جان خود را برای میهن فدا کردند فرود می آوریم. با قدردانی و احساس غم و اندوه بی حد و پایان، اسامی هزاران شرکت کننده در جبهه های جنگ، پدران و پدربزرگ های شجاع و دلیرمان، مادران و مادربزرگ های پایدار و صبور را به یاد می آوریم، همه مردم ازبکستان که با ملیت های مختلف در پیروزی بزرگ مشارکت داشته اند.

وی ادامه داد: امسال به دلیل قانون قرنطینه، اکثر جانبازان جنگ و ایثارگران این روز را در خانه جشن می گیرند. آنها مراسم امروز را به صورت زنده از تلویزیون تماشا کردند.

میرضیایف ادامه داد: همه شما ایثارگران عزیز را از دور در آغوش می گیرم و از شجاعت و فداکاری شما به میهن سپاسگزارم و به دلیل این که شما به زندگی امروز صلح، آزادی و سعادت بخشیدید، قدردانی می نمایم.

وی گفت: ما شما را به عنوان آموزگارانی خردمند می بینیم که از احترام و اقتدار فراوانی در جامعه برخوردار هستند، ما به توصیه ها و تجربه زندگی غنی شما می پردازیم. ما به هریک از شما افتخار می کنیم و شما هستید که همیشه الگویی از خدمات فداکارانه به میهن خواهید بود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: شجاعت و شهامت و از خود گذشتگی شما، نمونه ای از یک منبع پایدار نیرو و انرژی برای غلبه بر بسیاری از مشکلاتی است که امروزه در زندگی با آنها روبرو هستیم.

لازم به ذکر است: در این مراسم میرضیایف از جانبازان جنگ و ایثارگران حاضر در این رویداد استقبال نمود و با آنها گفتگو کرد و برای آنها آرزوی عمر طولانی و سلامتی نمود.

جانبازان در نماز خود، از خداوند متعال صلح و سعادت در کشور طلب کردند.

این رویداد برای شرکت کنندگان این روز در جمهوری قاراقالپغستان، مناطق مرکزی و نظامی پخش شد.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۴۵

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74963

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک