ترکمن نیوز
تاریخ : امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

رئيس بنياد مستضعفان:

پول نفت، کشور را آباد نمی کنداخبار اجتماعی- ترکمن نیوز- رئيس بنياد مستضعفان با اشاره به اقدامات بنياد علوي در روستاها و مناطق محروم کشور در راستاي محروميت‌زدايي گفت: کشور با پول نفت به طور کامل آباد نمي‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمد سعيدي‌کيا در پنجمين همايش ملي روز روستا و عشاير با اشاره به اقدامات بنياد علوي در روستاها و مناطق محروم کشور، اظهار داشت: کاهش فقر و بيکاري و ايجاد اشتغال در روستاها و از مهمترين اهداف توسعه در اغلب کشورها است .

وي با بيان اينکه در دهه‌هاي اخير روند مهاجرت از روستاها به شهرهاي ايران سرعت بيشتري به خود گرفته است، گفت: بهبود وضعيت معيشتي مردم در مناطق کمتر توسعه يافته در گرو بهبود وضعيت اقتصادي آن مناطق است.

رئيس بنياد مستضعفان ادامه داد:‌با تمرکز بر گروه‌هاي اجتماعي محروم و مناطق محروم محور قرار دادن عدالت اجتماعي تکيه بر ظرفيت‌هاي داخلي، مردم‌محوري و … رويکرد اساسي در توانمندسازي اقتصادي مبتني بر معيشت پايدار و اشتغال‌زايي قرار گرفته است.

وي افزود: بنياد مستضعفان و در زيرمجموعه آن بنياد علوي به منظور تحقق اين هدف و جلوگيري از مهاجرت روستائيان بابت توسعه اشتغال در بخش توليد و خدمات فعاليت‌‌هايي انجام داده است.

بدين طريق با افزايش ميزان درآمد در هر خانوار سطح رفاه خانوارها افزايش يافته و وضعيت معيشتي آنها بهبود مي‌يابد.

رئيس بنياد مستضعفان اظهار داشت: در اين راستا مي‌توان به ع مران و زيرساخت روستايي، ساخت پل، بازسازي مناطق آسيب‌ديده، تامين مسکن روستايي (خانوارهاي داراي دو معلول، محرومان و طلاب) توانمندسازي اقتصاد روستا با ارائه تسهيلات و حمايت از توليد، بهداشت و سلامت اقشار روستايي و آموزش و فرهنگ در روستاها اشاره کرد.

سعيدي‌کيا به تفاهم‌نامه اعطاي تسهيلات اشتغال‌زايي مناطق محروم و روستايي اشاره کرد و گفت: عقد تفاهم‌نامه بنياد علوي با معاونت توسعه روستايي رياست‌جمهوري و استانداري‌هاي کل کشور و بانک سينا به عنوان بانک عامل در اين باره است که سهم تسهيلات هر استان در سال‌هاي ۹۵ و ۹۶ حداقل ۴۰۰ ميليارد ريال بود و براي سال جاري ۲۵۰ ميليارد ريال براي هر استان تخصيص يافت.

وي ادامه داد: مبلغ تسهيلات براي هر طرح يک ميليارد ريال تا ۲۵ ميليارد ريال است که پرداخت ۵ درصد از نرخ سود سهم بنياد علوي و ۵ درصد سهم معاونت توسعه روستايي مناطق محروم رياست جمهوري است.

رئيس بنياد مستضعفان گفت: در اين حوزه تا ۱۵ مهرماه ۹۷، ۲ هزار و ۱۱۸ قرارداد به مبلغ ۱۱ هزار و ۴۰۸ ميليارد ريال منعقد شده است.

سعيدي‌کيا با اشاره به تفاهم‌نامه اعطاي تسهيلات پرورش ماهيان خاوياري ادامه داد: در اين حوزه ۲۱ قرارداد منعقد شد که موجب اشتغال‌زايي بيش از ۹۹ نفر شده است.

وي به تسهيلات خريد خودرو به مددجويان کميته امداد اشاره کرد و گفت:‌در اين حوزه بين بنياد علوي و کميته امداد امام خميني و بانک سينا، اعطاي تسهيلات خريد ۱۰ هزار وسيله حمل و نقل روستايي بار و مسافر انجام شد که شامل ۷۹۵ پرونده بود.

رئيس بنياد مستضعفان همچنين به اجراي پروژه بسيج جوامع محلي و تجهيز کارگاه‌هاي توليدي و حمايت از بازاريابي محصولات در راستاي محروميت‌زدايي بنياد اشاره کرد.

وي با اشاره به آخرين وضعيت مالي ۱۴۴ صندوق آباداني و پيشرفت روستاهاي تحت پوشش پروژه توان‌افزايي جوامع محلي شهرستان قلعه‌گنج تا ۲۰ شهريور ۹۷، گفت:‌در اين حوزه تعداد گروه‌هاي آباداني و پيشرفت روستاها ۱۴۳۳ گروه، ميزان پس‌انداز اهالي روستا ۴ ميليارد و ۵۸۸ ميليون و ۸۷۰ تومان و مساعدت بنياد علوي ۳ ميليارد و ۷۱۵ ميليون و ۵۱۷ هزار تومان بود که ۱۰هزار و ۹۴ فقره تسهيلات به مبلغ ۱۳ ميليارد و ۱۳۰ ميليون و ۹۰۰ هزار تومان ارائه شد.

وي همچنين به حمايت از توليدات کشاورزي و دامي و اجراي طرح‌هاي عمران و آباداني بابت محروميت‌زدايي اشاره کرد و گفت: طي تفاهم‌نامه با اداره آموزش و پرورش شهرستان قلعه‌گنج تجهيز اولويت‌دهي ۱۷۸ مدرسه شناسايي شد و ۲۳ ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شد که در اين طرح سهم بنياد علوي ۱۵ ميليارد ريال است.

سعيدي‌کيا همچنين تعداد واحدهاي روستايي واگذار شده تا پايان سال ۹۶، ۱۷۳۳ دستگاه واحد اعلام کرد.رئيس بنياد مستضعفان به طرح مسکن طلاب اشاره کرد و گفت: طي تفاهم با مرکز خدمات حوزه‌هاي علميه کشور و بنياد مسکن انقلاب اسلامي ۵۰۰ واحد شهري و هزار واحد روستايي تعهد شد که ۳۴۰ واحد شهري و ۱۰۱ واحد روستايي آماده شده است.

وي ادامه داد: طرح تامين سيمان براي کمک به بازسازي مناطق روستايي آسيب‌ديده از حوادث غيرمترقبه از ديگر برنامه‌هاي بنياد علوي براي محروميت‌زدايي بود که ۱۵۶ هزار و ۷۶۱ تن سيمان مورد نياز جهت بازسازي آسيب ناشي از حوادث غيرمترقبه در مناطق روستايي تامين شد.

وي به طرح‌هاي سلامت و بهداشت در پروژه محروميت‌زدايي اشاره کرد و گفت: سلامت مادران باردار و شيرده با توزيع سبد غذايي ماهيانه از ۴ ماه بارداري تا ۶ ماه شيردهي و احداث مراکز درمان ـ بستر با تمرکز بر مناطق محروم روستايي با عنوان مراکز جامع سلامت شبانه‌روزي از اين قبيل است.

سعيدي‌کيا به طرح توزيع البسه بين دانش‌آموزان در مناطق محروم اشاره کرد و گفت:‌در سال ۹۶، ۸۸ هزار و ۷۴۸ بسته پوشاک توزيع شد.

رئيس بنياد مستضعفان گفت: در طرح ارتقاء سطح علمي دانش‌آموزان در سال تحصيلي ۹۷ ـ ۹۶ تعداد ۱۶۱ هزار و ۱۷۰ نفر تحت پوشش اين طرح قرار گرفتند که مبلغ ۱۰۰ ميليارد ريال براي آن هزينه شد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: resalat-news.com

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

افزایش خطر انتقال بیماری حیوان به انسان در گنبدکاووس...

زیر دریایی پیشرفته کلاس متوسط به نداجا ملحق می‌شود...

اختصاص ۵۵ میلیارد تومان برای تکمیل سد نرماب در سالجاری...

دستگیری ۱۵ صیاد غیرمجاز/کشف ۲۴ هزار رشته دام غیر مجاز در گلستان...

اعطای ۲۷۰۰ فقره وام ارزان قیمت کارآفرینی از سوی بنیاد مستضعفان...

جشن گرامیداشت روز دانشجو در شهرستان ترکمن برگزار شد...

نظام ارجاع در حوزه سلامت نقش مهمی در سهولت دسترسی و رضایت مردم دا...

تصویب بیش از ۲ هزار و ۷۶۵ فقره تسهیلات یارانه‌ای کارآفرینی بنیاد ...

۲۰ دوربرگردان گلستان تعریض می شود

زندگی ۶۰ ساله با زیورآلات ترکمن

گلستان ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری کشور...

احداث ۴ کتابخانه مشارکتی در گنبدکاووس...

۳ گزینه اصلی معاونت سیاسی استانداری گلستان در دولت تدبیر و امید+س...

عبدالقادر آخوند داغستانی

اتهامات اثبات نشده و نزاعهای بی پایان...

هر گول‌دن بیر یاپراق

پروژه پخش سیلاب گلستان درپرتال تغذیه آبخوان های جهان ثبت شد...

گروه موسیقی «کهن» به عشق آباد می رود

حضور فرماندار ترکمن در مانور استانی طرح راهداری زمستانه...

محکومیت میلیاردی کارخانه آرد در گلستان...

شهروند،خبرنگار

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است . مشاوره کسب و کار

بالا