شهید فرهاد قربانیگزارش خبری- فرهاد قربانی شهیدی که در راه مبارزه با مواد مخدر و درگیری با قاچاقچیان به شهادت رسید.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، فرهاد قربانی فرزند دردی هرچند زاده هشتمین روز خردادماه سال ۱۳۵۰ در روستایی محروم از توابع کلاله بود اما پس از تحصیل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی راهی گنبدکاووس تا مقطع متوسطه را در این شهر شاگردی کند.

چه زیبا فهمید معنا و مفهوم غایی درس خواندن و باسواد شدن را و با درک درستی از شرایط کشور و احساس تکلیفی کم نظیر در حین تحصیل برای حضور در جبهه ها در دوره آموزشی در گوهرباران ساری حاضر شو نهابتا عازم جبهه های حق علیه باطل شد.
پس از پایان جنگ و در حالیکه حسرت همراهی یاران شهیدش را می خورد دوباره راهی گنبدکاوس شد تا درسش را ادامه دهد ولی به خاطر مشکلات مالی و درک ضرورت کمک به امرار معاش خانواده، تحصیل را رها کرده و به پدرش یاری رساند.
فرهاد در ۱۸ بهمن ماه سال ۱۳۶۹ و در حالیکه روزهای ده مبارک فجر ومنتهی به سالروز پیروزی انقلاب را جشن می گرفت راهی خدمت مقدس سربازی رفت تا به پاسگاه گزیک نهبندان عزیمت کند.
او در آنجا به عنوان مسوول پشتیبانی رزمی منصوب و مشغول انجام وظیفه می شود تا ماموریت ناتمام خود در جبهه ها را به پایان برساند.
این جوان دلاور در حالیکه حدود یک سال از سربازی اش گذشته بود در جریان یک درگیری مسلحانه و اصابت گلوله اشرار به فیض شهادت نائل شده و به همرزمان شهیدش پیوست.

 

( بر اساس کتاب شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گنبد کاووس اثر سید علی کریمیان)

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت کانال تلگرام

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۰

۱۹ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

28421

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک