پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ترکمن برگزار شداخبار بندرترکمن– ترکمن نیوز- پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ترکمن صبح امروز با حضور الیاس هیوه چی فرماندار، شهنازی جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، بخشداران تابعه و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی با تاکید بر نقش مهم سفیران اجتماعی گفت: سفیران اجتماعی نیروهایی هستند که در حوزه پیشگیری از اعتیاد می توانند نقش مهمی در جامعه ایفا کنند و در این راستا از اصناف، متنفذین و معتمدین با توجه به ظرفیت های اجتماعی بالایشان می توان بهره برد.

در ادامه فرماندار با اشاره به کمیته های تخصصی زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: روسای کمیته ها ضمن بازدید میدانی از شهرک استقلال، در حوزه تخصصی خود راهکارهای عملی ارائه کند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در خصوص راه آهن تصریح کرد: راه آهن یکی از مسائل زیرساختی و توسعه ای و یکی از نیازهای ضروری شهرستان است اما با توجه به اینکه ۴۰ هکتار زمین در قلب شهر در حوزه مدیریت این بخش می باشد لذا هم در راستای زیباسازی شهر وهم نا امن کردن محیط برای استفاده معتادان می تواند اقدامات مناسبی صورت گیرد.

وی در خصوص مواد مخدر و روان گردان های جدید گفت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش با برگزاری دوره های آموزشی، نوجوانان و جوانان را با انواع مواد مخدر و روان گردان آشنا و آگاه کند.

هیوه چی با اشاره به اینکه افغانستان یکی از بزرگترین تولید کننده های تریاک می باشد که در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بیش از ۹۰۰۰ تن تریاک تولید کرده است، در همسایگی کشور ما قرار گرفته و ازین رو ایران در مسیر ترانزیت آن قرار دارد و نیز برنامه های شیطنت آمیز آمریکا برای تضعیف اقتدار جمهوری اسلامی از طریق ناکارامد کردن نیروی جوان کشورمان، برای مقابله با این هجمه ها، برنامه ها و راهکارهای عملی قوی برای مبارزه با این معضل لازم است.

در ادامه شهنازی جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در خصوص اولویت ها و برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از جمله اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر، اعتبارات استان در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طرح های مطالعاتی، تفاهم نامه موجود بین دستگاهی، چگونگی ارائه خدمات به معتادان و مراکز سرپایی و دی آی سی ترک اعتیاد و طرح شهید شوشتری به بیان مطالبی پرداخت.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۴

۲۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32906

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک