پلنگ معروف در مشهد 300x189 - پشت پرده مرگ پلنگ معروف در مشهد / چه کسی کاوه را کشت؟تورکمن نیوز: نام پلنگی بود که هفته گذشته در مشهد تلف شد. از او به عنوان عجیب‌ترین پلنگ جهان یاد می‌شود؛ چرا که در سال۱۳۹۵پس از زنده‌گیری در منطقه تندوره به ردیاب ماهواره‌ای تجهیز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ بررسی زندگی کاوه نشان از آن داشت که برخلاف تمام پلنگ‌های نر جهان، او به‌ راحتی وارد قلمرو دیگر پلنگ‌های نر می‌شد و بدون درگیری در کنار آن‌ها زندگی می‌کرد؛ چرا که معمولا پلنگ‌ها برای حفظ قلمرو خود درگیری‌های مرگ‌باری با یکدیگر دارند.

آخرین ردیابی‌های کاوه نشان داد که او به ترکمنستان رفته، اما پس از مدتی به ایران بازگشته و در نهایت به علت نزدیکی به روستاها و شکار حیوانات اهلی، زنده‌گیری شد.

دام‌پزشکان متوجه عفونت در بدن نحیف این پلنگ شدند و درمان را آغاز کردند، اما با وجود عفونت حاد در پیکر کاوه، داروهای آنتی‌بیوتیک مؤثر واقع نشد و در نهایت این حیوان تلف شد. شایعات زیادی درباره مرگ این پلنگ منتشر شد که همه تکذیب و اعلام شد این پلنگ به علت خوردن زباله‌های رهاشده در طبیعت بیمار و تلف شده است. در همین زمینه تصاویر تأسف‌بار مرتبط با مرگ کاوه نیز منتشر شد و این سؤال همچنان باقی است که «چه کسی کاوه را کشت؟»/ رکنا

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۴

۰۱ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60162

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک