مدیرعامل آب منطقه ای گلستان خبر داد:

turkmen neshast1 300x200 - لایروبی رودخانه های منتهی به خلیج گرگانبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  مدیرعامل آب منطقه ای گلستان از پایان مطالعات اضطراری نجات خلیج گرگان و لایروبی ۲۲ کیلومتر از رودخانه های منتهی به خلیج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  علی نظری ظهر امروز در نشست تخصصی خلیج گرگان، فرصت ها و تهدیدها، علت خشکی این خلیج را ناشی از پسروی آب دریای خزر دانست و اظهار داشت: این اتفاق نگرانی زیادی را بین جوامع محلی و سمن‌های محیط زیستی ایجاد کرده است. برای اینکه بتوانیم به برنامه جامع و کارآمدی برای نجات خلیج گرگان دست پیدا کنیم، حرف همه سمن‌ها، مردم و کارشناسان را شنیدیم.

وی افزود: در این مدت گفتمان های تخصصی و غیر تخصصی نجات خلیج و میانکاله را شنیدیم و با مشاوران کشوری به بحث و هم اندیشی پرداختیم که چگونه می توانیم برنامه ای جامع و کارآمد طراحی کنیم.

turkmen neshast7 300x200 - لایروبی رودخانه های منتهی به خلیج گرگان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان ادامه داد: در نهایت در فروردین ماه سال گذشته تصمیم گیری شد کارگروه تخصصی ویژه و کمیته راهبردی خلیج تشکیل شود.

نظری گفت: با اجرای این طرح صرفا به دنبال افزایش آب خلیج نیستیم بلکه سعی ما براین است تا مدت زمان جریان چرخش آب دریا به خلیج را کاهش دهیم.

خبرنگار:یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۹

۰۳ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38540

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک