اسب چوگان ترکمن 300x139 - پروژه پرورش اسب چوگان در هفته دولت به بهره برداری می رسدترکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن گفت: در راستای شعار سال ۹۹ که به فرمایش مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شد در شهرستان پروژه هایی که در راستای اشتغال و تولید در نظر گرفته شده ۱۰ پروژه عمرانی و اشتغالزایی می باشد که به استان معرفی شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ الیاس هیوه چی در بازدید از پروژه گردشگری در دست اقدام مزرعه پرورش اسب اظهار کرد: یکی از پروژه هایی که در شهرستان در حال انجام است مربوط به مزرعه پرورش اسب در زمینی به مساحت دو هکتار با اعتباری بالغ بر شش میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۲ نفر است.
وی تصریح کرد: با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرستان بندرترکمن، این پروژه یکی از ظرفیت هایی است که هم با اغنای فرهنگی و هم در راستای پرورش اسب که مربوط به فرهنگ قوم ترکمن است سنخیت دارد و باعث جذب گردشگران به شهرستان خواهد شد.
فرماندار ترکمن در پایان ابراز امیدواری کرد ان شاا.. با پشتیبانی های لازم در هفته دولت افتتاح و به مرحله بهره برداری برسد تا شهروندان و  مسافران و گردشگران بتوانند از آن استفاده کنند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۱

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74058

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک