پروژه های سرمایه گذاری و زیربنایی بزرگ در گنبدکاووس اجرا می شودتورکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: گنبد کاووس شهری با قدمت بالای هزار سال و دارای تاریخی عظیم و سترگ است و شاهد اجرای پروژه ها سرمایه گذاری و زیر بنایی بزرگ در این شهر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق شناس در مراسم افتتاح پل دوم گدم آباد شهر گنبدکاووس اظهار داشت: اجرای پژوه های عمرانی زیر ساختی نظیر راه ها و پل ها خدمتی در مسیر رشد و پیشرفت است.

وی افزود: امروز پروژه‌های بسیار خوب ریلی از جمله “هزار و ۵۲ متر ریل نرمال، سه سوزن نرمال، سه هزار و ۴۰۰ متر ریل عریض و ۶ سوزن غیرنرمال”، در محل راه آهن اینچه‌برون گنبدکاووس به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد که درتکمیل زیرساخت‌های ریلی و توسعه اقتصادی این نقطه مرزی موثر خواهد بود.

حق شناس ادامه داد: وی گفت:ه با انجام ۲۰۰ متر خط عریض باقی مانده از راه‌آهن اینچه برون – ترکمنستان و قراقستان در خاک ترکمنستان و توسط این کشور همسایه، خط ریلی و مرز اینچه‌برون گنبدکاووس به یکی از پررونق‌ترین خطوط ریلی و مرزهای کشور تبدیل شود که در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان بسیار موثر خواهد بود.

وی گفت: امروز افتتاحاتی با رقم ۲۲ میلیارد تومان در اینچه برون صورت گرفت اما بی شک پویایی این پایانه مرزی می تواند اینچه برون را به یکی از فرصت های پر رونق برای کشور بدل سازد .

حق شناس اظهار کرد: بزودی بزرگترین هتل منطقه شرق استان در گنبدکاووس با حضور سرمایه گذاری از همین شهر کلنگ زنی می شود تا زمینه حضور و جذب گردشگران بیش از پیش فراهم آید.

استاندار گلستان با اشاره به راه اندازی زنجیره تولید مرغ و تخم مرغ در این شهرستان گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد از ۷۰ میلیون تخم مرغ روزانه کشور در این استان تولید میشود و بی تردید این رقم افزایش خواهد یافت.

 

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۷

۲۰ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69409

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک