پروژه ساخت راه روستایی اورجنلی بالا– یکه قوز آغاز شدگلستانتورکمن نیوز:  مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان بیان داشت : با تکمیل شدن این پروژه ۱۲روستا از آن بهرمند می شوند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، مهندس حسین محبوبی در مراسم گلنگ زنی پروژه راه روستایی اورجنلی بالا– یکه حوز از توابع شهرستان کلاله که با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور، مهندس غراوی سرپرست استانداری گلستان، نماینده منتخب شرق استان گلستان در حوزه انتخابیه کلاله، مینودشت، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی  و دیگر مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد افزود: اعتبار در نظر گرفته شده این پروژه از محل معاونت توسعه روستایی وزارت راه و شهرسازی و مناطق محروم ریاست جمهور میباشد وی برآورد اولیه این پروژه را ۵۶ میلیارد ریال عنوان و افزود طول این پروژه ۹ کیلومتر میباشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان  ادامه داد: با تکمیل شدن این پروژه فاصله و مدت سفر از روستای اورجنلی بالا و سایر روستاهای بخش عرب داغ به مرکز شهرستان کلاله به طول ۱۷ کیلومتر کاهش  خواهد یافت که به طبع آن در مصرف سوخت و غیره … صرفه جویی  و نیز مخاطرات رانندگی و مشکلات ناشی از آن کاهش می یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: در سالجاری ۷ کیلومتر از این محور زیرسازی و یک دستگاه پل ۳ متری و ۹ فقره آبرو لوله ای  با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اجرایی می شود.

حوز: در زبان تورکمنی به گردو گفته میشود. یکه حوز : “تک درخت گرو”

لطفا در نوشتن اسامی روستاها به معانی و نوشتار صحیح ادبیات تورکمن دقت فرمایید تا به شکل صحیح در تابلوها و اخبار مصطلح شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۱۳

۰۳ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

53999

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک