نماینده شرق گلستان و عضو کمیسیون عمران مجلس:

عمران گلستان غراوی4 300x200 - پروژه‌های عمرانی سد چایلی و نرماب تسریع شود+تصاویرگلستانتورکمن نیوز نماینده شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسین عمران مجلس بر تکمیل سد چایلی مراوه‌تپه و نرماب مینودشت در سریع‌ترین زمان تأکید کرد و افزود: اگر این سدها آماده بود شاید این اتفاق تلخ برای استان نمی‌افتد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ شهرام کوسه غراوی امروز در جلسه کمیسون عمران مجلس با اشاره به حجم خسارات وارده به شهرستان های شرق این استان، گفت: درسیل اخیر، فرمانداران و دستگاه های اجرایی شهرستان های مینودشت، گالیکش ، کلاله و مراوه تپه برای جلوگیری ازخسارت بیشتر بخصوص کمک به مردم آسیب دیده ازسیل مدیریت لازم را داشته اند.

وی افزود: اما با وجود این هنوز هم این شهرستان ها از بحران خارج نشدند.

غراوی گفت: مسائلی که در این جلسه باید به آن بپردازیم پیگیری مطالبات است تا در کمترین زمان خانه های تخریب شده ساخته شوند..

وی تصریح کرد: به علت عدم اجرای سد چایلی مراوه تپه که از ۸ سال پیش بلاتکلیف مانده است ۵۰۰ میلیون مترمکعب آب خارج شد و ما نتوانستیم آن را نگه داریم و چون سفره زیرزمینی در اینجا وجود نداره آب هدر رفت.

غراوی ادامه داد: اگر ۱۵۰ میلیارد تومان برای سد نرماب چهل چای هزینه می شد ما بالای صدها میلیارد تومان خسارت نمی دیدیم.

وی گفت: تکلیف ۸ روستای تخریب شده در سیل باید مشخص بشود تا در سریعترین زمان وضعیت مردم مشخص شود.

وی ادامه داد: در خصوص وضعیت رانشها در سریعترین زمان باید مطلعات جدی صورت بگیرد. تا مردم از بلاتکلیفی و نگرانی دربیایند.

عضو کمیسیون عمران مجلس از دکتر رضایی کوچی خواستار شد تا دستور برگزاری جلسه ویژه سیل استان گلستان در کمیسیون عمران با حضور وزرای مربوطه و استاندار را در هفته جاری بدهد،  تا بررسی های اجمالی انجام شود و بتوانیم به نقطه ای برسیم که مردم از بلاتکلیفی و نگرانی دربیایند.

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: این جلسه با حضور ۶ تن از اعضای شورا و مدیران آب منطقه ای – وزارت نیرو و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی در سد بوستان شهرستان کلاله برگزار شد.

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۲

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52790

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک