قاتل دو نوجوان گنبدی 300x300 - پرونده قاتل دو نوجوان گنبدی با قصاص بسته شدترکمن نیوز: پرونده قاتل ۲ نوجوان اهل گنبدکاووس که سال ۹۶ در پی اختلافات عشقی به جریان افتاده بود صبح امروز با قصاص بسته شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ۴ سال پیش ششم مرداد ۱۳۹۶ با خبر مفقود شدن ۲ نوجوان گنبدی با نام های مهران پورقاضی و عدنان آق آتابای که پس از بارندگی پرونده ی هولناک قتل آنان از زیر خاک باز شد امروز با قصاص قاتل به دار مجازات آوریخته و بسته شد.

خانواده این دو نوجوان در اولین اظهارات خود به ماموران پلیس گفته بودند که آخرین شب قرار بوده که مهران پورقاضی و عدنان آق تابای برای تفریح به جنگل چهل چای مینو دشت بروند. در حالی که تحقیقات ماموران پلیس ادامه داشت،جسد دو نوجوان پیدا شد.

شش روز از ناپدید شدن مهران پورقاضی و عدنان آق تابای گذشته بود که یک چوپان جنازه های قربانیان را در حالی که مشخص بود جریان آب خاک را شسته و جنازه های دفن شده را خارج کرده بود، کشف و موضوع را به پلیس اعلام شد.

اجساد در ۳۰ کیلومتری محل زندگی دو نوجوان واقع در مراتع روستای آجی قوشان گنبدکاووس* کشف شدند.

بعد از کشف اجساد در حالی که مشخص بود قربانیان با ضربات چاقو از پا در آمده اند، ماموران پلیس احتمال دادند که مقتولان حادثه در تفریح مرگبار خود، توسط یکی از دوستان خود به قتل رسیده باشند.

به همین دلیل چند نفر از دوستان مهران و عدنان را به عنوان مظنونین پرونده دستگیر کردند که یکی از آنها گفت: یکی از دوستانمان به نام عارف امین پور در یک پیام به من گفته بود می خواهم عدنان و مهران را بکشم.

به این ترتیب عارف ۲۱ ساله دستگیر شد و به جنایت خونین خود اعتراف کرد و گفت: «آن شب درگیری بین من و عدنان آق تابای بر سر دختر مورد علاقه ام رخ داد.من به عدنان شک کرده بودم و فکر می کردم با دختر مورد علاقه من ارتباط دارد. برای همین چاقو را زیر گلوی او گذاشتم و او قسم می خورد چنین چیزی حقیقت ندارد.

اما من که از او کینه به دل داشتم با چند ضربه چاقو او را از پا در آوردم.»

با اعترافات صریح متهم، پرونده برای رسیدگی به دادگاه رفت و متهم با رای قضات دادگاه به دو بار قصاص محکوم شد.

حکم صادر شده بعد از تائید از سوی دیوانعالی کشور به مرحله اجرا در آمد و صبح روز دوشنبه،هفتم مهر ماه قاتل برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت و پس از انجام تشریفات قانونی به اعدام شد.

مادر عدنان در مورد اجرای حکم گفت: «ما و خانواده مهران به اجرای حکم اصرار داشتیم. از خون فرزندم نمی‌گذرم چون او را با دلیل بی پایه و اساس به قتل رساند. در این مدت خانواده قاتل بارها برای اخذ رضایت به ما مراجعه کرده اند اما ما نمی توانستیم از قصاص گذشت کنیم. حتی دیروز – روز قبل از اعدام – هم باز مقابل خانه ما آمدند اما ما نمی خواستیم حتی با آنها حرف بزنیم و حتی آنها را به خانه مان راه ندادیم.»

بر اساس این گزارش: دو همدست قاتل نیز هر کدام به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال حبس و به اتهام آدم‌ربایی به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.

*****

* آجی قوشان: (آجی به معنی تلخ و آب تلخ) و (قوشان: به معنی تلاقی و به هم پیوستن است).
این روستایی در حدود ۳۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبدکاووس واقع شده و نام آن از محل تلاقی و به هم پیوستن دو رودخانه آجی سو و گرگانرود گرفته شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۳

۰۷ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83379

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک