پروازهای گرگان به تاشکند و اکتائو برقرار می‌شودتورکمن نیوز استاندار گلستان گفت: پرواز گرگان به اکتائو ( قزاقستان) و گرگان به تاشکند ( ازبکستان) به زودی برقرار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق‌شناس اظهارداشت: توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی با کشورهای مختلف به ویژه منطقه آسیای میانه یکی از اولویت‌های استان است.

وی افزود: باید زمینه‌های تجارت را برای بازرگانان تسهیل کرده و مشکلات آنان را به ویژه در حوزه‌های ارزی برطرف کنیم.

استاندار گلستان با اشاره به دسترسی ریلی و زمینی به کشورهایی مانند ترکمنستان و قزاقستان بیان داشت: با تکیه بر منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون به دنبال افزایش مبادلات با کشورهای همسایه هستیم و برای رسیدن به این هدف باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که به صورت جدی در دستور کار ما قرار دارد پیگیری احداث یک بندرتجاری در سواحل استان است. گلستان کوتاه‌ترین مسیر دریایی را برای رسیدن به کشورهای حاشیه خزر دارد و همین مسئله هزینه حمل و نقل بار را کاهش می‌دهد.

حق‌شناس گفت: برقراری پرواز به مقصد کشورهایی که هدف صادراتی استان هستند از دیگر موضوعات مهمی است که با کمک اتاق بازرگانی به دنبال آن هستیم.

وی افزود: پرواز گرگان به اکتائو در کشور قزاقستان در حال نهایی شدن است و به دنبال برقراری پرواز گرگان- تاشکند در کشور ازبکستان هستیم./تسنیم

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۵

۱۸ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65610

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک