افغانستان ازبکستان - پروازهای مستقیم افغانستان و ازبکستان در در ماه ژانویه سال 2021 میلادی از سر گرفته می‌شودترکمن نیوز:  در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی ازبکستان و افغانستان پروازهای مستقیم بین پایتخت های دو کشور را از سر می‌گیرند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شرکت‌های «ازبکستان ایرویز» و «ازبکستان ایرپورتز» در ماه نوامبر سال جاری میلادی با شرکت‌های هواپیمایی Kam Air و Ariana Afghan Airlines افغانستان مذاکره و در ماه دسامبر سال جاری میلادی قرارداد دوجانبه در مورد از سرگیری پروازها امضا خواهند کرد.

گفتنی است، نخستین پرواز مستقیم بین دو کشور روز ۲۹ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در مسیر «کابل- تاشکند» انجام شده است. این پروازها توسط شرکت Kam Air افغانستان انجام شده است.

مسافران این مسیر پیش از این، فقط از طریق «استانبول» یا «دبی» طی مدت زمان ۱۷ تا ۳۲ ساعت پرواز می‌کردند. پس از راه اندازی پروازهای مستقیم امکان رسیدن از کابل به تاشکند فقط طی یک ساعت و نیم فراهم شد.

پس از استقبال از این مسیر طرفین آماده بودند که تعداد پرواز از ۲ مرتبه در هفته به ۴ مرتبه افزایش دهند اما بعدا با کاهش تعداد مسافران و پاندمی موجب لغو پروازها در این مسیر شد.

 

گردآوری: گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: farsnews

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۲

۲۵ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85721

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک