Parvaz Kalaleh 7F 300x225 - پروازهای فرودگاه کلاله به مقصد تهران برقرار شدکلاله-ترکمن‌نیوز- مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفت: پس از پنج بار تعطیلی، پرواز فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان به مقصد تهران مجددا برقرار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از ایرنا، رامین آذری اظهار داشت: نخستین پرواز در دور جدید برقراری این خط پروازی، روز گذشته با یک فروند هواپیمای پسا برجامی مدل ‘ای تی آر ۷۲’ انجام شد که ابتدا مسافرین این شهرستان را از تهران به مقصد کلاله رساند و سپس با مسافرینی به مقصد تهران، این فرودگاه را ترک کرد.
وی افزود: فرودگاه کلاله در سال ۹۱ افتتاح و در این مدت پروازهای آن به دلایل مختلف چندین بار تعطیل شد و در سال جدید با هماهنگی های انجام شده، پروازهای این فرودگاه به مقصد تهران و بالعکس در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به طور منظم انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: پروازهای این فرودگاه از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) انجام می شود و هواپیمای بکار گرفته شده در این مسیر پروازی از هواپیماهای جدید خریداری شده می باشد.
آذری گفت: فرودگاه کلاله در شرق استان گلستان، دارای باندی به طول دو هزار و ۲۰۰ متر با عرض ۴۵ متر می باشد و دارای سایت اداری، برج مراقبت، سیستم ناوبری، پارکینگ هواپیما، ترمینال مسافر و سایت آتش نشانی است.
مدیر کل فرودگاه های گلستان افزود: چنانچه استقبال خوبی از سوی مردم شرق استان از برقراری این پرواز انجام شود، بدون شک، روند پروازهای فرودگاه کلاله ادامه خواهد داشت و سعی داریم در صورت استقبال و آمادگی مردم منطقه شرق استان، پرواز از این فرودگاه به مشهد و زاهدان و بالعکس را نیز دایر کنیم.
استان گلستان با یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارای دو فرودگاه است که فرودگاه گرگان، در لیست فرودگاه های بین المللی کشور قرار دارد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۸

۰۷ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14698

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک