استاندار گلستان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان:

پرداخت 88 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به زوج های گلستانی در سه ماهه نخست سالجاریاخبار استانی – ترکمن نیوز- استاندار گلستان با تاکید بر اینکه در سه ماهه اول سال ۹۷ در استان ۸۸ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شده است، اظهار کرد:مدیران دستگاه های اجرایی باید به مسائل جوانان توجه ویژه داشته باشند و موضوعات آنان را فراتر از موضوعات عادی دنبال کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمیدر جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان تصریح کرد:بیش از ۳۰۱ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج نیز در سال ۹۶ به جوانان پرداخت شد.

وی یادآور شد: ساماندهی امور جوانان نیازمند عزم عمومی است و حل مشکل اشتغال جوانان تنها وظیفه ادراه‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و به همین دلیل ۱۸ دستگاه در ستاد ساماندهی امور جوانان عضو هستند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه مقرر شد هر کدام از دستگاهها در جلسه آینده سه طرح را به دبیر خانه ستاد جوان ارائه کنند، افزود: اولویت نگاه کار ما در تمام زمینه‌ها باید جوانان باشند و در بسیاری از موارد حتی بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانیم از استعداد و توان جوانان استفاده کرده و موفق شویم.

دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: نباید از جوانان غفلت کنیم چرا که جوانان نقش بسزایی در انقلاب، جنگ تحملی داشتند و امروز نیز با اعتماد به آنان به موفقیت خواهیم رسید.

وی مسئله جوانان را موضوعی کشوری دانست و گفت:ساماندهی امور جوانان نیازمند عزم عمومی است و حل مشکل اشتغال جوانان تنها وظیفه ادراه‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست.

استاندار گلستان خطاب به دستگاههای اجرایی که شخصا مدیران در این جلسه حضور یابند،متذکر شد:نقش دستگاهها در این ستاد مشخص شود تا هر دستگاه با توجه به سهم خود به طرح موضوع بپردازند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه قریب به یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، تصریح کرد: همه باید دغدغه جوانان را داشته باشند چرا که مشکلات این حوزه به مشکلات خانواده ها منتهی خواهد شد.

وی بابیان دستورالعمل رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان اظهار کرد:توجه به تشکل های جوانان یکی از رویکرد های اساسی وزارت ورزش و جوانان است.

همچنین در این جلسه مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: امروزه موضوع جوانان موضوع بسیار حساس بوده و ما را وادار می کند که در این حوزه بیشتر توقف کرده و با دقت بیشتری به موضوع جوانان بپردازیم .

طیبی با بیان اینکه هر گونه غفلت در این حوزه می تواند اثرات مضری بر جامعه جوان ما داشته باشد،افزود: امروزه حوزه جوانان مانند یک وزنه سنگینی است که بر دوش ورزش و جوانان گذاشته شده و ما نمی توانیم به تنهایی آن را بلند کنیم.

وی یاد آور شد: جوانان مانند میوه رسیده ای هستند که باید آن را سر وقت چید و در غیر اینصورت احتمال آسیب رسیدن به آنان زیاد است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۴۷

۱۷ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26763

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک