پرداخت 700 میلیارد ریال وام اشتغال به روستاییان گلستان اشتغال و تعاون- ترکمن نیوز- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: امسال ۷۰۰ میلیارد ریال وام اشتغال زایی برای رونق کسب و کار به روستاییان استان پرداخت شد که امیدواریم استفاده صحیح و هدفمند از آن به رشد فرصت های شغلی و درآمدی گلستانی ها منجر شود.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سعید مازندرانی اظهار داشت: گلستان پنجمین استان کشور در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی است.
وی بیان کرد: سهمیه سال ۹۷ گلستان در پرداخت وام به متقاضیان راه اندازی مشاغل روستایی یکهزار و ۶۲۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۴۳ درصد آن پرداخت و بیش از یکهزار و ۷۰۰ شغل در شهرهای استان ایجاد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به مشکلات دریافت وام از بانک ها نیز اشاره کرد و گفت: حدود ۷۰۰ میلیارد ریال طرح های دریافت وام به دلیل مشکلاتی مانند ضامن و چک های برگشتی و یا ناقص بودن مدارک اجرایی نشده و منجر به کند شدن روند پرداخت تسهیلات شده است.
مازندرانی تاکید کرد: حل این مشکلات موجب جذب حداکثری تسهیلات بانکی شده و ایجاد فرصت های شغلی جدید در روستاها با بهره مندی از توان این مناطق را فراهم خواهد کرد.
وی ادامه داد: تبدیل روستاهای استان به جوامع کارآفرین و پررونق یکی از اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان است که امیدواریم پرداخت این تسهیلات در بلندمدت به تغییر روستاهای کم رونق استان به مراکز تولید و فعالیت اقتصادی کمک کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، یکی از اولویت های تسهیلات مشاغل روستایی را پرداخت وام به بانوان دانست و گفت: بیش از ۶۰ درصد وام های این محل به زنان پرداخت شده است.
طبق اطلاعات مرکز آمار ایران میانگین نرخ بیکاری استان گلستان در پایان بهار امسال ۸٫۸ درصد بوده است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۶

۱۶ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31336

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک