سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی گلستان گفت:

پرداخت 23 میلیارد و 895 میلیون ریال کمک بلاعوض به خسارت‎دیدگان بخش کشاورزی گلستانتورکمن نیوز: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان از تایید پرداخت ۲۳ میلیارد و ۸۹۵ میلیون ریال کمک بلاعوض به خسارت‎دیدگان بخش کشاورزی گلستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی در پنجمین جلسه کارگروه استانی پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل اخیر بخش کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: در این جلسه یک‎هزار و ۵۳۸ پرونده از بخش‎های مختلف کشاورزی استان گلستان که در سیل اسفندماه ۹۷ و فروردین ۹۸ دچار خسارت شدند، در این کارگروه بررسی و مورد تایید اعضا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۵۰۳ پرونده مربوط به بخش اراضی کشاورزی با مساحت ۵ هزار و ۲۴۴ هکتار و حجم خسارت ۲۳۸ میلیارد و ۹۵۹ میلیون ریال بوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: بیشترین تعداد پرونده‎های کشاورزی مربوط به شهرستان گمیشان با ۵۹۶ پرونده و شهرستان کردکوی با ۳۵۷ پرونده بوده است.

حمیدی افزود: همچنین هشت پرونده مربوط به پرورش دهنده ماهی با ۱۵۳ هکتار مساحت، مبلغ ۷ میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال خسارت غرامت از سوی این کارگروه تایید شد.

وی ادامه داد: همچنین ۱۵ پرونده دام بخش دام با ۲۹۹ میلیون ریال و ۱۱ پرونده مرغ گوشتی با یک‎میلیارد و ۱۶۰ مبیلیون ریال غرامت به تصویب این کارگروه رسید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان نیز در خصوص مرحله اول پرداخت غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی گفت: در مرحله اول پرداخت کمک بلاعوض مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب کشاورزانی که اراضی کشاورزی آنها از سیل اخیر خسارت‌دیدند، واریز شد..

حمیدی اظهار کرد: این میزان غرامت مربوط به ۳۳۴ پرونده کشاورزان شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس بوده که ۱۰۰ درصد محصول کشاورزی‌شان دچار خسارت شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده مربوط به شهرستان گمیشان است، تصریح کرد: ۲۶۱ پرونده مربوط به اراضی کشاورزی گمیشان، ۵۱ پرونده مربوط به کشاورزان گنبدی و ۲۲ پرونده مربوط به کشاورزان شهرستان آق‌قلا است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: در مرحله اول طبق مصوبه کارگروه پرداخت غرامت سیل به بخش کشاورزان، پرونده‌های کشاورزان سه شهرستان استان (گمیشان، آق‌قلا و گنبدکاووس) که بیشترین خسارت را دیدند تصویب و غرامت به حساب خسارت‌دیدگان واریز شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۰

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53209

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک