پرداخت 13 میلیارد ریال به سیل‌زگان کمیته امداد گنبدکاووستورکمن نیوز: رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گنبدکاووس اعلام کرد که پس از وقوع سیل اوایل امسال تا الان حدود ۱۳ میلیارد ریال در قالب کمک هزینه معیشت و وام ضروری به مددجویان سیل زده این نهاد پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، محمد باقرپور اظهار داشت: از مبالغ پرداختی، پنج میلیارد و ۲۲ میلیون ریال آن کمک هزینه معیشت بوده که درچهار مرحله به یک هزار و ۱۰۱ خانوار آسیب دیده از سیل امسال پرداخت شده است.
به گفته وی، میزان کمک هزینه معیشت خانوارهای یک، دو، سه، چهار و پنج نفر به بالا به ترتیب مبلغ سه، چهار، پنج، شش و هفت میلیون ریال بوده است.
باقرپور اضافه کرد: هفت میلیار و ۷۵۰ میلیون ریال دیگر در قالب وام ضروری زندگی که مبلغ آن بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریال بوده، به ۲۵۰ خانوار از مددجویان سیل زده این نهاد پرداخت شده است.
وی، جمعیت زیر پوشش این اداره را پنج هزار و ۶۰۶ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار و ۵۷۵ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد یک هزار و ۳۲۴ خانوار با جمعیت سه هزار و ۵۶ نفر در جریان بارش شدید باران در روزهای پایانی سال ۹۷ و وقوع سیل، دچار خسارت شدند.
باقرپور با بیان اینکه تاکنون خسارت ۸۸۳ خانوار به تعداد ۲۱۱۰ نفر توسط کارشناسان ارزیاب کمیته امداد تایید شده، اضافه کرد: بقیه ارزیابی ها نیز ادامه دارد.
رییس اداره کمیته امداد گنبدکاووس، توزیع سبد غذایی بین ۶۵۰ خانوار، توزیع لوازم خانگی بین ۱۲۰ خانوار، تهیه و توزیع ۱۰ مورد علوفه و خوراک دام و توزیع ۵۵ بسته فرهنگی و نیز ۸۲ بسته بهداشتی را از مهمترین اقلام توزیعی این نهاد با مشارکت نیکوکاران بین مددجویان آسیب دیده از زمان فروکش کردن سیل و آبگرفتگی ها تا الان اعلام کرد.
وی ادامه داد: علاوه بر این ۴۹۷ خانوار نیازمند و آسیب دیده با جمعیت یک هزار و ۱۶۳ نفر از مناطق شهری و روستایی گنبدکاووس به صورت موقت زیر پوشش کمیته امداد قرار گرفتند.
باقرپور همچنین گفت: درجریان سیل امسال ۴۶۶ واحد مسکونی مددجویان این نهاد در مناطق شهری و روستایی دچار خسارت شدند که ۳۵۴ واحد آن نیاز به تعمیرات و ۱۱۲ واحد دیگر نیاز به بازسازی دارد.
وی افزود: کمک بلاعوض برای ساخت مسکن مددجویان در مناطق شهری مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال و در مناطق روستایی مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال است که از سوی این نهاد به آنان پرداخت می شود.
باقرپور گفت: علاوه بر کمک بلاعوض، مددجویان از تسهیلات پیش بینی شده بنیاد مسکن برای احداث واحد مسکونی آسیب دیده نیز بهره مند می شوند.
وی، از اعزام ۸۲ خانوار از مددجویان سیل زده این نهاد متشکل از برادران و خواهران اهل سنت گنبدکاووس به سفر چهار روزه مشهد مقدس خبر داد و اعلام کرد: این سفر ۲۹ اردیبهشت امسال انجام می شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۹

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52556

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک