پرداخت 10 میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان گنبد کاووسگنبد کاووس– ترکمن نیوز- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک گنبدکاووس درشرق استان گلستان از پرداخت ۹ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه اشتغال به ۵۳ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد درسال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمد باقرپور اظهار کرد: سال گذشته نیز به ۲۲۴ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد در مجموع ۳۹ میلیارد و ۷۸۱ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.

وی گفت: این تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار کوچک و خانگی از جمله فعالیت های خدماتی، تجاری، خیاطی، آرایشگری، کشاورزی، دام و طیور و خرید خودرو پرداخت شد.

به گفته وی، کمیته امداد برای حرفه آموزی مددجویانی که از تسهیلات اشتغالزای این نهاد استفاده می کنند، دوره های آموزشی با همکاری مرکز فنی و حرفه ای گنبد و آموزشگاه های آزاد زیر پوشش آن برگزار می کند که پارسال ۳۰۵ دوره اجرایی شد.

وی با اشاره به چتر حمایتی کمیته امداد این منطقه برای سه هزارو ۴۳۲ خانوار با جمعیت پنج هزارو ۶۶۶ نفری افزود: ۳۷درصد این افراد درمناطق شهری و بقیه در روستاها ساکن بوده و ماهانه هشت میلیارد ریال به مددجویان مستمری پرداخت می شود.

رئیس کمیته امداد منطقه یک گنبدکاووس همچنین از کمک ۷۱۰ میلیون ریالی خیرین در چهار ماه گذشته خبرداد و گفت: از این کمک ها ۴۷ درصد به امور معیشتی و درمان مددجویان، ۱۵ درصد درحوزه فرهنگی و ۲۸ درصد در حوزه مسکن هزینه شده و ۱۰ درصد نیز به موسسات خیریه این شهرستان پرداخت می شود.

باقرپور از پرداخت ۵۴ مورد هدیه ازدواج به نوعروسان و ۹ مورد هدیه به دامادهای زیر پوشش کمیته امداد منطقه یک درسال جاری خبر داد و گفت: ۱۹ جهیزیه نیز تا پایان ماه جاری پرداخت می شود.

وی به پرداخت ۷۷ مورد تسهیلات بلاعوض، کمک هزینه خرید، احداث، بهسازی و تعمیرات حوزه مسکن به مددجویان زیرپوشش به مبلغ چهار میلیارد و ۷۷۴ میلیون ریال اشاره کرد و افزود: درسال جاری نیز ۶ مورد تسهیلات مسکن به مبلغ ۲۷۱ میلیون ریال پرداخت شد.

باقرپور اضافه کرد: امسال سهمیه ۷۵ واحد مسکن ویژه مددجویان مناطق روستایی به این نهاد ابلاغ شده که به هر مددجوی واجد شرایط ۱۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: econews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۴

۰۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29880

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک