کشاورزی-ترکمن نیوز- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: در سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه خط اعتباری مکانیزاسیون به کشاورزان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  تسنیم نوشت: غلامعلی نورا ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره خط اعتباری مکانیزاسیون اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه خط اعتباری مکانیزاسیون به کشاورزان پرداخت شد.

وی افزود: در سال جاری نیز برای خرید, نوسازی ادوات کشاورزی و دنباله بندها کشاورزان می‌توانند در همه حوزه‌ها مانند عشایری, شیلات, دام و طیور, زراعت, باغبانی, منابع طبیعی به مراکز جهاد کشاورزی حوزه شهرستان مراجعه و برای تسهیلات اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در سال جاری, یک‌هزار هکتار از اراضی شهرستان, هندوانه کشت شده و پیش‌بینی می‌شود, ۳۵ هزار تن هندوانه در حوزه شهرستان تولید شود.

وی گفت: در حوزه شهرستان کشت و تولید هندوانه به عنوان محصول جالیزی یکی از بهترین محصولات در سطح کشور و استان است و در سال جاری علاوه بر هندوانه, ۱۱۷ هکتار از اراضی به کشت خربزه اختصاص یافته و پیش‌بینی می‌شود ۳ هزار تن تولید خربزه داشته باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس افزود: در حال حاضر ۳ گلخانه فعال در حوزه تولید صیفی‌جات به ویژه خیار و گوجه داریم و ۴ گلخانه دیگر نیز در حال احداث بود و متقاضی دریافت احداث گلخانه برای ۵۰ هکتار از اراضی گنبدکاووس توسط کشاورزان هستیم و پیش‌بینی می‌شود از ۳ گلخانه موجود و فعال شهرستان, ۲۰۰ تن محصول تولید شود.

نورا درباره تولید و برداشت محصول گندم تاکید کرد: تا روز گذشته, ۱۶۲ هزارو ۸۱۲ تن گندم از ۱۰۳ هزارو ۳۴۳ هکتار اراضی, گندم برداشت شده که بیش از ۹۰ درصد محصول گندم تاکنون به ۱۸ مرکز خرید در حوزه شهرستان تحویل شده است.

وی یادآور شد: ۱۷ هزار و ۶۶۱ هکتار از اراضی شهرستان نیز به کشت جو اختصاص یافته و برداشت محصول جو به صورت ۱۰۰ درصد انجام و پایان یافته و یک‌هزار و ۲۷۱ تن جو تولیدی به ۲ مرکز خرید دولتی تحویل شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: برداشت کلزا در شهرستان نیز به پایان رسیده و از ۱۱ هزار و ۹۴۴ هکتار سطح زیر کشت کلزا, ۶ هزار و ۳۲۹ تن کلزا به ۴ مرکز خرید در شهرستان و ۵ مرکز خرید در حاشیه شهرستان تحویل شده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۵

۲۲ خرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک