پرداخت تسهیلات به تمام واحدهای احداثی سیل‌زدگان گلستانتورکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به ۷۷۰۷ واحد سیلزده نیازمند بازسازی در استان اظهار کرد: ۹۷ درصد واحدهای احداثی به بانک ها معرفی شده اند و فرآیند اجرایی آن در حال انجام است و تقریبا تمامی آنها تسهیلات لازم را دریافت کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   هادی حق شناس شامگاه سه شنبه ۳ دی در گفتگو با برنامه پیگیری شبکه سراسری خبر تصریح کرد : تاکنون ۹۴ درصد واحد های احداثی پی کنی شده , ۵۳ درصد در مرحله سقف قرار دارند و ۲۲ درصد از ۷۷۰۷ واحد به مردم تحویل داده شد.
وی با بیان اینکه سرعت تحویل واحدهای مسکونی افزایش یافته خاطر نشان کرد : ۷۰ پیمانکار بنیاد مسکن در حال بازسازی واحدها هستند و البته بسیاری از خانه ها توسط خودِ مالکان ساخته می شوند.
استاندار گلستان با اشاره به همکاری های صورت گرفته گفت: بنیاد مستضعفان تا کنون ۴۵ هزار تن سیمان رایگان در اختیار سازندگان قرار داده و تا انتهای بازسازی در کنار استان خواهد بود.
دکتر حق شناس یادآور شد : از ابتدای سال جاری ۳۴۴۵ میلیارد تومان منابع در راستای مدیریت سیل به استان ارایه شده که تا کنون ۳۰۸۷ میلیارد تومان آن هزینه شده است.
وی با اشاره به نیاز ۱۰۲۱ کیلومتر از رودخانه های جهت لایروبی ,گفت : تاکنون ۱۸۴ کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده و با توجه به تخصیص ۴۰ میلیارد تومانی وزارت نیرو امکان لایروبی ۲۰۰ کیلومتر دیگر تا پایان سال مالی وجود دارد و برای ادامه روند لایروبی نیازمند تخصیص های دیگر از سوی این وزارتخانه هستیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۲

۰۴ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66554

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک