پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به خبرنگارانتورکمن نیوز:  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال برای خبرنگاران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید مازندرانی با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمت به خبرنگاران برای اشتغال پرداخت می شود،گفت: سقف این تسهیلات ۲۰ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۵ ساله است.

مازندرانی در نشست با خبرنگاران با اشاره به مصوبه قرار گرفتن خبرنگاری در زمره مشاغل سخت افزود: کسانی که ۲۰ سال سابقه مستمر بیمه خبرنگاری داشته باشند و کمیته تامین اجتماعی هم آن را تایید کند بازنشسته می‎شود و اگر خلا یک سال بیمه داشته باشند پس از ۲۵ سال با تجمیع سنوات بارنشسته می‎شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی گلستان هم در این نشست از بازنگری لیست بیمه خبرنگاران گلستان خبر داد و گفت: ۶۵۴ معرفی‎نامه هنرمندان و ۳۰۳ بیمه خبرنگار در استان گلستان وجود دارد و آمادگی داریم این لیست به منظور راستی آزمایی با همکاری ارشاد و خانه مطبوعات بازنگری شود.

علی‎اصغر نیک‎نیا افزود: در حوزه خبرنگاران فضای مجازی هم امیدواریم مصوبه‌ای در هیئت دولت برای کاهش هزینه‌های بیمه‌ای این افراد، تصویب و ابلاغ شود.

کاهش هزینه‎های بیمه این بخش نیاز است هیئت دولت برای این دسته از خبرنگاران مصوبه بگیرند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۹

۱۵ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59043

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک