اتحادیه علمای فلسطین:

 پذیرش معامله قرن شرعاً حرام است تورکمن نیوز:  اتحادیه علمای فلسطین در تجمعی که در نوار غزه برگزار شد، تأکید کرد که مقابله با طرح ننگین معامله قرن واجب شرعی و ملی است و پذیرش آن شرعاً حرام است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از خبرگزاری فلسطینی «معا»، اتحادیه علمای فلسطین، دیروز، ۱۲ بهمن‌ماه، به منظور محکومیت طرح معامله قرن تجمعی را با حضور علمای مسلمان فلسطینی و نمایندگانی از وزارت اوقاف، جهاد اسلامی فلسطین و برخی مؤسسات دینی و دانشگاهی، در غزه برگزار کرد.

سخنرانان در این نشست تأکید کردند: طرح ننگین معامله قرن، جنایتی بزرگ علیه ملت فلسطین و شهر قدس به‌عنوان پایتخت فلسطین است و مقابله با آن واجب شرعی و ملی برای همگان است.

علمای فلسطین بیان کردند: هرکس معامله قرن را تأیید کند خائن به خداوند و رسول او، مسلمانان و کل فلسطین است. عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز یکی از بخش‌های معامله قرن و جنایتی در حق ملت فلسطین است.

علمای فلسطینی از همه علمای جهان خواستند تا در صفی واحد در کنار ملت فلسطین بایستند و طرح معامله قرن را شرعاً حرام اعلام کنند. آنان همچنین از همه آزادگان جهان خواستند تا با ملت فلسطین در تمام اقداماتی که برضد معامله قرن ترامپ انجام می‌شود، مشارکت داشته باشند.

رهبران گروه‌های فلسطینی همچنین خواستار تحقق وحدت ملی واقعی در سریع‌ترین زمان ممکن برای مقابله با این طرح ننگین شدند.

یادآور می‌شود، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا، سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه، طرح صلح تحمیلی خود موسوم به «معامله قرن» را اعلام کرد.

این طرح پایتختی قدس را از فلسطینی‌ها سلب کرده، حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بخش اعظم کرانه باختری را به رسمیت شناخته و آوارگان فلسطینی را از حق بازگشت محروم می‌کند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۷

۱۳ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69010

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک