خانگی 300x213 - پخت حرفه ای مرباترکمن نیوز:  مرباهای خانگی مزایای بسیاری دارد، شما می توانید مقدار قند اضافه شده به میوه را کنترل کنید.

ترفندها

تهیه مرباهای خانگی مزایای بسیاری دارد . شما می توانید مقدار قند اضافه شده به میوه را کنترل کنید و مطمئن هستید که هیچ ماده افزودنی در آن وجود ندارد و مهم تر از همه، شما می دانید که مربایتان از میوه تهیه شده است.اما برای پخت مربا باید چند نکته را رعایت کنید:

شیشه های استریلیزه

از ظرف خود باید کاملا اطمینان داشته باشید که طول عمر خوبی دارد. برای انجام این کار، ظرف های شیشه ای را دست کم ۱۰ دقیقه در آب جوش خیس کنید. بگذارید ظرف ها خنک شود. سپس می توانید شیشه ها را با یک چنگال یا وسیله ای دیگر بردارید (همچنین برای جلوگیری از آلودگی مجدد استریل می شود).بطری های شیشه ای را روی یک حوله تمیز بگذارید به همین ترتیب برای در ها نیز همین کار را انجام دهید.پس از پوست کندن، میوه ها را در آب سرد بشویید و سپس به قطعات کوچک ببرید تا برای پخت آماده شوند. شما همچنین باید بخش هایی را که خراب یا آسیب دیده اند بردارید. درباره دانه ها، نیازی برای برداشتن آن ها نیست.

برای نرم شدن دانه سیب، مرکبات یا توت ، آن ها را فریز کنید، سپس آن ها را برای تهیه مربا بردارید ؛ این مرحله دانه ها را

می شکند و آن ها را کمتر سفت و سخت می کند. در این صورت شما کمتر متوجه سختی آن ها می شوید.

بهترین ظرف برای پخت مربا

تجربه ثابت کرده است که ظرف مد نظر برای پخت مربا مهم است و انواع مرباها را به جز مربای به که باید داخل ظرف مسی پخته شود باید داخل ظرف لعابی یا تفلون درست کرد.در صورتی که شکر تمیز نیست و رنگ آن زرد است ، می توانید برای هر یک کیلوگرم شکر، یک عدد سفیده تخم مرغ را که با چنگال خوب هم زده اید، به شربت در حال جوش اضافه و از صافی ظریف رد کنید تا رنگ آن سفید و شفاف شود.برای هم زدن و ریختن مربا در ظروف دیگر، بهتر است از قاشق چوبی یا استیل استفاده کنید. این قاشق حتماً باید تمیز و خشک باشد زیرا در غیر این صورت مربا کپک خواهد زد.

منبع: خراسان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۷

۱۷ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67452

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک