سامانه شناسه واریز دادگستری گلستان کشوری شد 300x211 - پای لنگ نظارت در دستگاه های متولی انفالترکمن نیوز:  رئیس کل دادگستری گلستان گفت: نظارت کمرنگ متولیان انفال ، بستر برای دست درازی به بیت المال را فراهم می کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی هاشمیان امروز در مراسم معرفی رئیس دادگستری گالیکش بار دیگر با انتقاد از نظارت کمرنگ در دستگاه هاگفت : متاسفانه متولیان انفال در نظارت ها یا کاهلند یا به عمد دست درازی می کنند و به متخلفین کمک می کنند .
هادی هاشمیان افزود: نظارت کمرنگ بر زیرمجموعه از سوی مدیران بالادستی ، باعث ایجاد فساد در دستگاه ها می شود و باید متولیان نسبت به این امر حساس باشند.
هاشمیان در ادامه گفت: فرمانداران به عنوان بالاترین مرجع اجرایی در هر شهرستان باید نظارت بر دستگاه های اجرایی را جدی بگیرند و بسترهای بروز فساد اداری را شناسایی و رفع کنند .
رئیس کل دادگستری گلستان از روسای دادگستری ها و دادستان ها هم خواست : به عنوان متولیان پیشگیری از وقوع جرم ، مطالبه گر باشند و نظارت در حوزه ای که مسئولیت آن را بر عهده دارند جدی بگیرند و از دستگاه های اجرایی نیز نظارت را مطالبه کنند .
هادی هاشمیان در ادامه سخنان خود به اقدامات خوب استان برای پیشگیری از جرم هم اشاره کرد و گفت: با همکاری مردم ، علما ، دانشگاهیان ، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی پارسال تعداد پرونده های کیفری بیش از ۸ هزار فقره کاهش یافت و تعداد جرم ها نیز ۱۶ هزار و ۴۰۰ مورد کمتر شد که حکایت از شان و شعور مردم استان است.
هاشمیان ، آشنا نبودن با قوانین و مقررات را یکی از علل افزایش جرم عنوان کرد و از رئیس جدید دادگستری گالیکش خواست با کمک علما و دانشگاهیان و دانش آموختگان رشته حقوق و اعضای شورای حل اختلاف طرح هر مسجد یک حقوقدان را فعال و برای افزایش آگاهی حقوقی مردم شهرستان تلاش کند.
امروز در مراسم های جداگانه روسای دادگستری های گالیکش و نوکنده و دادستان آزادشهر معرفی شدند .
در گالیکش رضا بذری که پیش از این دادستان آزادشهر بود ، ریاست دادگستری گالیکش را عهده دار شد در نوکنده هم علی خانی رئیس این بخش قضایی شد . سیدعلی حسینی هم دادستانی آزادشهر را برعهده گرفت. علی عرب و محمد طالبی جوجاده روسای سابق دادگستری گالیکش و حوزه قضایی بخش نوکنده هم به عنوان مستشار دادگاه های تجدیدنظر استان منصوب شدند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۴

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74737

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک