پایگاه انتقال خون شرق گلستان با کاهش ذخایر خونی مواجه استاخبار استانی- ترکمن نیوز- مدیر پایگاه انتقال خون گنبدکاووس که حوزه فعالیت آن شرق گلستان است، با بیان اینکه ذخایر خون این پایگاه در تمامی گروه ها کاهش یافته، از علاقه مندان به اهدای خون درخواست کرد تا بخشی از خون خود را برای کمک به بیماران اهدا نمایند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، دکتر فاطمه محمدی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اکنون نیازمند حضور علاقه مندان به اهدای خون هستیم و این افراد می توانند در تمامی ایام هفته به جز ایام تعطیل ازساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۹ عصر با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به پایگاه انتقال خون گنبد یا تیم سیار آن که هر روز در یکی از شهرهای شرق گلستان حضور می یابد، مراجعه نمایند.
وی افزود: ساعت کاری پایگاه انتقال خون گنبدکاووس در روز پنجشنبه از ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه می باشد.
مدیر پایگاه انتقال خون گنبدکاووس ادامه داد: خون های اهدایی مردم علاوه بر تامین نیاز خونی بیمارستان های منطقه شرق گلستان، به مصرف حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی کلیه (دیالیزی)، تالاسمی و هموفیلی و نیز بیماران سوانح رانندگی و جراحی های پزشکی این منطقه می رسد.
دکتر محمدی از اهدای حدود هشت هزار واحد خونی در نیمه نخست امسال توسط مردم خیر و نوعدوست شرق گلستان خبر داد و گفت: ۷۰ درصد خون های اهدایی توسط افرادی بوده که به صورت مستمر خون اهدا می کنند.
وی با قدردانی از اهداکنندگان خون افزود: بیشتر افرادی که در نیمه اول امسال خون اهدا کردند، از گروه سنی ۱۸ تا ۶۰ سال بوده که از این تعداد تنها ۳۹۰ نفر خانم و بقیه آقایان بوده اند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۰

۰۸ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36523

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک