انتصاب یک زن آموزش و پرورشی به مدیر کلی فرهنگ ارشاد گلستاناخبار فرهنگی گلستانتورکمن نیوز آش پخته شده برای فرهنگ و ارشاد استان آنقدر شور است که مجموعه کارکنان فرهنگ و ارشاد استان نیز طعم آن را چشیده اند لذا با امضاء طوماری به وزارتخانه از انجام نشدن این انتصاب سخن می رانند .


هر چند باید انتصاب عادله کشمیری به عنوان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان را حاصل فرایند مثلث اطلاعاتی(همانطور که طی مطلب قبلی گفته شد) دانست اما نمی توان سید مناف هاشمی استاندار گلستان را در این انتصاب بی تقصیر قلمداد کرد و باید پاسخگوی اصلی مردم و اصحاب رسانه ، هنر و فرهنگ استان گلستان باشد .
خیلی از اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه تاکنون نام کشمیری را نشنیده اند و او حتی یک روز هم سابقه اجرایی در حوزه فرهنگ و ارشاد ندارد و آوردن یک آموزش و پرورشی برای فرهنگ و ارشاد ما را یاد انتصابات احمدی نژادی می اندازد .
آنهایی که طی شش سال گذشته احمدی نژاد و ولت نهم و دهم را به دلیل انتصابات خارج از ضابطه و بکارگیری گسترده نیروهای آموزش و پرورشی در سایر ادارات انتقاد می کردند حالا بخاطر منافع جناح شان عطش بیشتری برای این کار از خود نشان می دهند .
اما نکته مهم اینست که چرا سر هر معامله سیاسی باید سر فرهنگ و ارشاد بریده شود !!

آقای دکتر هاشمی استاندار محترم استان گلستان ؛
شما برای صنعت و معدن از فرد متخصصی چون مهندس قوانلو استفاده می کنید ؛ در عرصه کشاورزی از تخصص مختار مهاجر بهره می برید پس چرا برای فرهنگ و ارشاد وقت نمی گذارید تا یک فرد از همین حوزه با تخصص و تجربه کافی انتخاب شود .
این انتصاب آنقدر بی حساب و کتاب و نامطلوب ارزیابی می شود که خود اصلاح طلبان حوزه فرهنگ و ارشاد مثلی را این روزها مطرح می کنند که اگر چه زشت است اما گویای یک واقعیت تلخ است که دولت تدبیر و امید علیرغم تمام ادعاهایی که در عرصه فرهنگ و هنر و رسانه داشته نتوانسته هیچکاری برای این حوزه بکند .
این مثل معروف عبارت است از : “منتظری ویرانه ای را تحویل فضیلت داد و حالا فضیلت … را تحویل نفر بعد می دهد ”
البته اگر چه به این مثل هم نقد وارد است چون خیلی از کارکنان اصلاح طلب فرهنگ و ارشاد هم از دکتر منتظری به عنوان انسانی مودب و با اخلاق و البته مدیر و مدبر نام می برند اما این مثل جهت این گفته شد تا فضای فعلی ارشاد استان بخوبی لمس و درک شود .
آش پخته شده برای فرهنگ و ارشاد استان آنقدر شور است که مجموعه کارکنان فرهنگ و ارشاد استان نیز طعم آن را چشیده اند لذا با امضاء طوماری به وزارتخانه از انجام نشدن این انتصاب سخن می رانند .
حتی اصحاب هنر و رسانه نیز با مصاحبه ها و نامه های متعدد استاندار را از این کار منع کرده اند اما گویا گوش استاندار هاشمی بدهکار این حرفها نیست .
البته رسانه ها وظیفه نقد و پیشنهاد را دارند و نباید در فرایند انتصابات دخالت کنند اما استاندار بداند تا چند ماه بعد باید پاسخگوی خیل عظیم اصحاب این حوزه مخصوصا رسانه ها و خبرنگاران باشد که ممکن است در نشستهای خبری یا همایش های مختلف او را با سوالات چالشی مواجه سازند.
بعد از انتصاب صفوی به عنوان فرماندار گرگان و تندشدن فضای انتصابات استان گلستان ، حال با انتصاب کشمیری که به طیف تندرو اصلاح طلبان تمایل دارد ، این فرایند را پایان ماه عسل استاندار گلستان دانست و از این به بعد لحن رسانه ها و منتقدین نیز با تند شدن فضا علیه نیروهای انقلابی و ارزشی قطعا تندتر خواهد شد .
تکرار چنین فضایی قطعا گلستان را از فرایند توسعه عقب خواهد انداخت و این البته برای افرادی که فقط جهت رزومه سازی چند صباحی به استان گلستان آمده اند فی نفسه بد نیست اما بیچاره مردم استان که با گذار دولتهای مختلف هنوز طعم آبادانی و یپشرفت را نچشیده اند.

منبع: Golestanma.com

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۸

۲۹ خرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

24610

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک