پایان بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌برون تورکمن نیوز: مدیرکل راه‌آهن شمال شرق استان گلستان از بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌برون خبر داد و گفت: بازسازی این مسیر ریلی تا هشت روز آینده به پایان خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، ۹۵۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان گلستان تحت تاثیر خسارات سیل قرار گرفت در این مسیرها ۱۰۰ نقطه از خطوط ریلی و جاده‌ای استان گلستان برای آب‌گذری شکافته شده بود.

خط ریلی شهرستان گرگان به ایستگاه مرزی اینچه‌برون همچنان مسدود است و ترمیم شبکه ریلی این مسیر در هفت نقطه شکافته شده با سرعت و دقت بالا ادامه دارد.

با اینکه هیچ مسیری در استان گلستان مسدود نیست ولی ترافیک در جاده‌های شکافته شده وجود دارد و پل‌ها در مسیر جاده‌ها یکی پس از دیگری در حال ترمیم است.

یکی از بازاریان در نوار مرزی اینچه‌برون در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان گفت: با وضعیتی که برای راه‌آهن گرگان – اینچه‌برون رخ داده است حدود دو ماهی است که بازار ما خلوت است و مشتری خیلی کمی داریم.

وی از مسوولان استان گلستان خواست تا در زمینه راه‌اندازی خط ریلی گرگان به اینچه‌برون شتاب کنند، ادامه داد: منتظریم که این راه‌آهن به زودی راه‌اندازی شود تا هرچه زودتر از این وضعیت خلاص شویم.

* بازسازی مسیر ریلی گرگان به اینچه‌بررون تا ۸ روز آتی به پایان می‌رسد

مهدی عبدالکریم‌زاده اظهار کرد: بازسازی مسیر ریلی شهرستان گرگان به اینچه‌بررون تا هشت روز آتی به پایان می‌رسد.

مدیرکل راه‌آهن شمال شرق استان گلستان ابراز کرد: تاکنون هفت نقطه از مسیر ریلی شهرستان گرگان به اینچه‌بررون در سیلاب اخیر شکافته شده بود و تاکنون پنج نقطه ان این مسیر ریلی ترمیم یافته است و دو مسیر دیگر آن تا پایان هشت روز آتی بازسازی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: بسیاری از مکان‌ها قبلا آبرو نداشت به عنوان مثال در محور اسبدوانی شهرستان آق‌قلا به دلیل کانالی که برای عبور آب در این مکان ایجاد کردند به اجبار جاده شکافته شد.

مهدی میقانی تصریح کرد: حتما در این مکان باید ابنیه فنی و پل آبرو به میزان کافی ایجاد شود که همچنان این طرح در دیگر نقاط در دستور کار است.

* تعریض پل‌ها در ۲۰ نقطه جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون در حال انجام است

یکی از کارگران در حالی که مشغول عریض کردن جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون بود گفت: اکنون در حال تعریض پل‌ها هستیم تا ترافیک در این مسیر روان‌تر صورت گیرد.

این کارگر زحمتکش ادامه داد: تعریض پل‌ها در ۲۰ نقطه جاده ریلی گرگان به اینچه‌برون در حال انجام است تا برای زیرسازی آماده شود و سپس اقدام به آسفالت خواهیم کرد.

سیل اخیر سبب شد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به راه‌های مواصلاتی استان گلستان خسارت زد و ساخت ابنیه و پل‌های کارشناسی شده و بر اساس دوره‌های بازگشت طولانی مدت سیلاب در استان گلستان می‌تواند خسارت‌های احتمالی سیل‌های آینده را به حداقل برساند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۹

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53805

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک