پایانه مرزی اینچه برون گلستان برای جلوگیری از شیوع کرونا در حالت آماده باش استتورکمن نیوز ​مدیر پایانه مرزی اینچه برون گفت: تمام نیروهای اداری این پایانه مرزی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق ترددهای مرزی در حالت آماده باش هستند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    “محسن عامریون” روز دوشنبه در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی اداره کل متبوع افزود: پرسنل مرز تا اطلاع ثانوی ورود و خروج ناوگان باری و مسافری را تحت نظارت های بهداشتی قرار داده و رانندگان نیز فقط می توانند پس از معاینات پزشکی برای انجام کارهای اداری خود به پایانه وارد شوند.
به گفته وی، تهیه و توزیع ماسک و دستکش برای همکاران و آموزش آنها از نحوه سرایت و راههای پیشگیری و هماهنگی با مراکز بهداشتی درمانی و پلیس مرز از کارهای دیگری است که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تنها مرز زمینی گلستان انجام شده است.
عامریون با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون موردی از این ویروس در مرز دیده نشده، اظهارداشت که نظارت برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به این ویروس هم در مرز دو چندان شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به احتمال ورود ویروس کرونا از مرز ترکمنستان جلسات توجیهی و مشترک دستگاههای اجرایی مستقر در اینچه برون نیز جهت مواجهه با خطرات احتمالی تشکیل شده و به کارکنان مستقر در پایانه آموزش ها و اطلاع رسانی لازم ارائه شده است.
کرونا ویروسی جدید که همزمان با سال نو میلادی، کشور چین را در معرض تهدید قرار داده و به دنبال آن به چند کشور دیگر نیز قدم گذاشته‌است.
پایانه مرزی اینچه برون با ۵۰ هکتار وسعت، تنها مرز رسمی کشور در استان گلستان بین ایران و ترکمنستان است که تمام مراودات اقتصادی اجتماعی بین دو کشور از طریق آن انجام می شود و ۵۵ کیلومتر تا آق‌قلا و ۷۵ کیلومتر تا گرگان مرکز استان فاصله دارد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۷

۱۴ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69097

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک