پایانه ریلی اینچه برون هزینه های صادرات و واردات کالا را کاهش می دهدتورکمن نیوز:  استاندار گلستان گفت: با توجه به اینکه راه آهن جمهوری اسلامی مطالبات ترکمنستان را بطور کامل پرداخت کرده است، پایانه مرزی اینچه برون می تواند موقعیتی بی نظیر برای صادرات و واردات کالا باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس یکشنبه ۲۰ بهمن در آیین بهره برداری از پروژه های سایت سرمایه گذاری اینچه برون که بصورت ویدئو کنفرانس با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، تصریح کرد: اگر مبدا و مقصد مبادلات را چین در نظر بگیریم، مزیت مرز اینچه برون آن است که بعد از عبور از دو کشور به چین می رسد و در سطح بین المللی نیز این فاصله کاهش می یابد.

وی افزود: استفاده از این زیرساخت ها موجب رونق اقتصادی و افزایش اشتغال استان خواهد شد.
استاندار گلستان با اشاره به اتصال جمهوری اسلامی ایران به بلوک اوراسیا گفت: اگر چنانچه اقدامات خط عریض در ترکمنستان زودتر انجام شود ، نقطه اتصال ما به قزاقستان سریعتر انجام می شود و موجب کاهش هزینه ها و افزایش ضریب ایمنی تردد می گردد.
در آیین بهره برداری از پروژه های سایت سرمایه گذاری اینچه برون با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان و سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ   ۷ میلیارد تومان که بصورت ویدئو کنفرانس با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، دکتر اسلامی اظهار امیدواری کرد: این افتتاحات بتواند زمینه رشد، توسعه ، پیشرفت و سرمایه گذاری در استان را فراهم آورد.
لازم به ذکر است در این مراسم احداث خط نرمال سایت سرمایه گذاری ایستگاه اینچه برون به طول ۱۰۲۹ متر و نصب سه سوزن نرمال با اعتبار ۵ میلیارد تومان صورت گرفت و همچنین احداث خط عریض سایت سرمایه گذاری ایستگاه اینچه برون  به طول ۳۲۰۰ متر و نصب ۶ سوزن عریض با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان انجام خواهد شد و در عین حال زیر سازی محوطه سرمایه  گذاری جهت تخلیه و بارگیری به طول ۱۱۰۰۰ متر مربع با اعتبار ۲ میلیارد تومان انجام شد
گفتنی است سرمایه گذاری بخش دولتی جمعا  ۲۲ میلیارد تومان و بخش خصوصی شامل سیلو و انبار مبلغ  ۷ میلیارد تومان خواهد بود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۰

۲۰ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69415

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک