فایل صوتی گفته های اهانت بار مسعود خلیلی رییس حال حاضر فدراسیون سوارکاری ایران به قوم اصیل ترکمن که حداقل ۷ هزار سال تاریخ مکتوب دارد و اسب، اسبدوانی و پرورش اسب با زندگی، تاریخ و خون این مردم اجین است:

 

 

بگو: «بارالها! مالک حکومتها تویی؛ به هر کس بخواهی، حکومت می‌بخشی؛ و از هر کس بخواهی، حکومت را می‌گیری؛ هر کس را بخواهی، عزت می‌دهی؛ و هر که را بخواهی خوار می‌کنی. تمام خوبیها به دست توست؛ تو بر هر چیزی قادری. (سوره آل عمران)

اخیرا رییس فدراسیون سوارکاری ، تحلیلی از اسبدوانی ایران ارایه فرمودند که سبب خیر و‌ برکت برای مردم استان گلستان شده است . برکتی از جنس اتحاد

آقای خلیلی

۴۰سال است انقلابی در کشور صورت پذیرفته که یکی از اهداف آن توجه به مستضعفان است ، البته که تمام مثال های شما تعریف و پیروی از سیاست درباری و دوره پهلویست.

جای تعجب است از یک مدیر جمهوری اسلامی که سیاست های دوره پهلوی را در دستور کار قرار داده و الگویش پرنسس ها و شاهزادگان کشور های خارجیست !! دکتر شاید یادتان رفته در انقلاب اسلامی مدیر شده اید.

شما عشق به #اسب را در دل اجداد #ترکمن_صحرا کاشته ای که می فرمایید دست پرورده شما هستیم؟ بجز بهره برداری از این #عشق و علاقه مردم ، چه گلی به سر این مردم زده اید؟

۲۰ سال هم کورس را اجرا کردید و هم بر کار خودتان نظارت کردید . (که عملی خلاف است)
دستاوردتان چه بود ؟ نقطه ای که امروز ایستاده ایم ، نارضایتی ها و تمام اتفاقات خوب و بد ، حاصل #تدابیر شما و رفقایتان است

چرا از روزی که خود گلستانی_ها کورس برگزار کردند ، شما دغدغه اصلاح امور را پیدا کردید؟ چند سالیست پس از مصاحبه شما منتظریم که چند روز شما تمام شود و استان جایگزین گلستان برای مسابقات کورس #ملی را اعلام کنید … چه شد پس؟ یک کشور را معطل گذاشته اید.

اینکه فهمیدید گلستان انحصار اسبدوانی ایران را دارد نشان از فهم و درک بالای شماست
فرمودید تمام دولت و فدراسیون رو بکار می گیرید تا انحصار گلستان را ازبین ببرید ،
افرادی را ترغیب کردید تا از مربیان #خارجی به جای ترکمن های پیرجامه پوش استفاده کنند

تقاضا دارم با تمام توان خودتان و دوستانتان و تمام ظرفیت هایی که می شناسید سعی کنید تا انحصار #اسبدوانی گلستان را بشکنید زیرا با اینکار اهالی اسبدوانی گلستان را #متحد_تر از همیشه می کنید !! عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

لطفا کورس ملی را با این دیدگاه، برای خودتان نگه دارید و ما مردم پیرجامه پوش که تا بحال ۵ میلیون پول از نزدیک ندیده ایم ، که اگر ببینیم #معتاد می شویم، را به حال خود رها کنید . ما هم همان مسابقه محلی را برگزار می کنیم ، شما هم مسابقه ملی را برای خودتان با شاهزاده ها و آقازاده ها و از ما بهترون برگزار کنید !! البته خدا رو شکر که نتوانسته بودید تمام حرف های دلتان را بزنید !! حرف دیگری هم باقی مانده بود؟

بزودی با حمایت مسوولان #محلی شاهد گردهمایی عظیم اهالی #اسبدوانی استان گلستان خواهید بود و پاسخ #بی_احترامی و سیاست های غلط فدراسیون را خواهید دید !! از تمام مقامات شهری و استانی و کشوری تقاضا داریم پاسخ بی احترامی و سیاست های #غربزده دکتر خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری را بصورت قاطع بدهند و #مردم گلستان را از نتیجه آن مطلع کنند.

 جمعی از اهالی سوارکاری استان گلستان

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۰:۱۵

۰۹ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک