کوسه غراوی 2 1 300x191 - پارک ملی گلستان با داشتن ظرفیت های بی بدیل نیازمند توجه بیشتر استگلستان-ترکمن نیوز-  نماینده مردم شهرستان های مینودشت، گالیکش ، کلاله و مراوه تپه گفت: پارک ملی گلستان به دلیل داشتن ظرفیت های بی بدیل خود نیازمند توجه بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تکمن های ایران، شهرام کوسه غراوی عصر چهارشنبه در جمع سرشماران پارک ملی گلستان اظهار داشت: با توجه با ظرفیت های بالا و بی بدیل این پارک ملی که ذخیره گاه زیستکره نیز می باشد، این منطقه نیازمند رسیدگی بیشتر بوده ولی آنگونه که بایدبه آن توجه نشده است.
وی با اشاره به نقش محیط بانان در حفاظت از عرصه های جنگلی و گونه های جانوری، افزود: محیط بانان جزو اقشار ضعیف و پرکار جامعه هستند که با مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.
نماینده مردم شرق گلستان خاطرنشان کرد: تلاش بسیاری انجام دادیم تا انتقال جاده به بیرون از حنگل گلستان محقق شود ولی تاکنون این موضوع انجام نشده و این امر سبب ایجاد تلفات در گونه های جانوری باارزش و صدمه به محیط زیست در همه زمینه ها شده است.
وی افزود: ویلاسازی و تصرف در محیط های جنگلی باعث نابودی این میراث شده که باید جلوی آن گرفته شود زیرا وظیفه ماست که این میراث را به دستی به آیندگان منتقل کنیم.
غراوی افزود: روحیه فعالان محیط زیستی که صادقانه و بدون چشم داشت در حال فعالیت برای حفاظت از محیط زیست هستند باید الگوی مسئولان باشد زیرا نیاز امروز جامعه کسب اعتماد مردم و تزریق روحیه امید به جامعه است.
به گزارش ایرنا، سرشماری گونه های کمیاب و پستانداران پارک ملی گلستان با حضور ۱۰۰ فعال محیط زیستی از سراسر کشور در قالب ۴۶ گروه از صبح فردا (پنجشنبه) آغاز می شود.
پارک ملی گلستان قدیمی‌ ترین پارک ملی ثبت شده در ایران و پناهگاهی کم‌ نظیر برای حیات ‌وحش است که ۱۳۵۰ گونه گیاهی و ۳۰۲ گونه جانوری از جمله نیمی از گونه ‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع گستره خود جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره ‌گاه زیست ‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ‌است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۷

۲۴ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40182

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک