Ghayeghran 18S 300x190 - پارو زنی هفت تن از قایقرانان استان گلستان در خلیج گرگانورزشی– ترکمن نیوز- رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن از پارو زنی هفت تن از قایقرانان استان گلستان در پهنه آبی خلیج گرگان خبر داد و گفت: این پایش آبی به مسافت ۱۸ کیلومتر انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالقدیر اونق عصر یکشنبه اظهارداشت: ساعت ده صبح دوشنبه این قایقرانان از محل اسکله بندرترکمن حرکت خود را با شعار ‘خلیج گرگانم نجاتم دهید ‘آغاز و تا سواحل بندرگز پارو خواهند زد
خلیج چهار هزار هکتاری گرگان یکی از بزرگترین مخازن آب شیرین متصل به دریای خزر است و تداوم زندگی بسیاری از جانداران در بزرگترین دریاچه زمین به اتصال این خلیج با دریا وابسته است، خلیجی که حالا با مشکلات متعدد دست ‌و پنجه نرم می‌کند و فعالان و مسوولان محیط ‌زیست معتقدند که با ادامه روند کنونی تبدیل به نسخه دیگری از دریاچه ارومیه می شود.
خلیج گرگان علاوه بر پتانسیل گردشگری، زیستگاه انواع آبزیان بومی و منحصر بفرد است که به دلیل ادامه ورود برخی پسماندها، فاضلاب خام، زه آب های کشاورزی و آلودگی حال و روز خوبی ندارد و هر از چند گاه ضرورت کمک به آن مورد توجه رسانه ها قرار می گیرد.
علاوه بر پسروی شدید و کاهش عمق آب خلیج گرگان، این بار رشد بیش از حد و غیرمتعارف جلبک ها لزوم توجه بیشتر به این خلیج را دو چندان ساخته است.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۰۴

۱۸ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35068

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک