توسط اداره بهزیستی گنبدکاووس

پاراواک به کمک بیماران ضایعه نخاعی گنبدکاووس آمد گنبد کاووس– ترکمن نیوز-  رئیس اداره بهزیستی گنبد کاووس دستگاه پاراواک برای بیماران ضایعه نخاعی شرق استان گلستان خریداری شد.

فشایی از خریداری یک دستگاه پاراواک برای کاهش مشکلات بیماران ضایعه نخاعی شرق گلستان خبر داد و افزود: این دستگاه توسط یکی از استادان دانشگاه علم و صنعت ساخته شده و با اعتبار ۵۴ میلیون تومان برای بیماران شرق استان خریداری شده است.

رئیس اداره بهزیستی گنبد کاووس با بیان اینکه در شهرستان گنبدکاووس ۲۸۷ بیمار نخاعی شناسایی شده است گفت: بیماران ضایعه نخاعی پس از ۶ ماه استفاده از این دستگاه توانایی راه رفتن را پیدا می کند.

پروتز عصبی حرکتی پاراواک برای ایجاد حرکت های ایستادن، گام برداشتن، و نشستن بعضی از افراد دچار ضایعه نخاعی کامل در سطح کمر بکار می رود علاوه بر کاربردهای حرکتی، سیستم پاراواک دارای کاربردهای درمانی بوده و از پوکی استخوان، آتروفی عضلانی، و زخم بستر جلوگیری می کند

پاراواک که در پژوهشکده مهندسی و فناوری عصبی دانشگاه علم و صنعت طراحی و پیاده سازی شده، یک نوع اسکلت‌های رباتیکی ساخت داخل است. این ربات‌ها بر روی عضو از کار افتاده قرار می‌گیرند و موجب حرکت در عضو مورد نظر می‌شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: iribnews.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۸

۰۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29848

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک