photo 2020 01 19 19 22 03 1024x702 1 300x206 - ویبره هیجان توپ و تور به حرکت در آمدوالیبال– ترکمن نیوز: با اعلام فدراسیون والیبال کشورمان مبنی بر انجام مسابقات لیگ برتر از شهریور ماه ،یارگیری برخی از باشگاههای با برنامه شروع شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سپاهان اصفهان با محمدی راد، برای لیگ این فصل، مرندی لیبرو فصل گذشته سایپا را به چنگ خود در آورد. اما امین رضوی (لیبرو فصل گذشته سپاهان) و پاسور قبلی یعنی محمد طاهر وادی از این تیم جدا شدند. علی اصغر مجرد، پرویز پزشکی، فرزاد ملا بهرامی، سعید جواهری، محمود رسولی و علیرضا مباشری سهند ا…وردیان، شادمهر کمایی، سهیل کمال آبادی و امیر رضا سرلک دیگر یاران محمدی راد را در فصل جاری تشکیل خواهند داد.

شهرداری ارومیه با کمک مربی تیم ملی پیمان اکبری قرار داد بست. مصطفی وند، امیر حسین همتی، سال افزون، متین احمدی، با این تیم تمدید کردند. میثم صالحی یار پشت خط فصل گذشته کاله این فصل را در دیار آذربایجان توپ خواهد زد.

پوریا یلی که فصل قبل در سایپا بود به جمع یاران پیمان اضافه شدند.  اما یکی از شاه ماهی والیبال کشورمان پوریا فیاضی پروازهای دیدنی خود را برای ارومیه به معرض نمایش در خواهد آورد. سهیل مسعود پاسور تیم ملی نوجوانان، مهران فیض و امام دوست امسال در ارومیه خواهند بود.

گنبد خراسان 2 300x205 - ویبره هیجان توپ و تور به حرکت در آمدشهداب یزد که در نقل و انتقالات جلوتر از دیگر رقیبان استارت یار گیری را زده بود میکائیل تاجر و سلیم چپرلی را به جمع یزدی‌ها اضافه کرد. تیم یزدی با مدیر عاملی عباس میر حسینی و مربیگری محمد عمده غیاثی با هزینه خوب خواهان این است تا نیم نگاهی به طبقات فوقانی جدول لیگ داشته باشد. بهنام حاجی پور یار گیلانی فصل قبل سایپا نیز به جمع یزدی‌ها اضافه شده، مهدی مهدوی، بهمن جهاندیده ناصر رحیمی نیز از دیگر بازیکنان شهداب یزد خواهند بود.

سیرجان با مربیگری مرد کار بلدی همچون تند روان نگاه ویژه ای برای تیمداری بازیهای مسابقات را در سر می‌پروراند. این مربی که معتقد است رفتن مصطفی وند به تیم ارومیه با وجود داشتن قرار داد زیر پا گذاشتن اخلاق و معرفت ورزشی است، بهبودی، محمد رضی پور، مجتبی یوسفی، رحمان داودی، صابر کاظمی، سعید رنجبر و رسول شهسواری را در کنار خود دارد. سیرجانی‌ها که چند روز پیش نیز تیم‌داری نماینده سیرجان در هاله ای از ابهام بود، امسال قصد دارند در کارزار لیگ باقی بمانند.

سایپا با آوردن مصطفی کارخانه جذب بازیکن جدید و تمدید با بازیکنان فصل قبل را آغاز کرده است. امیر حسینی مسن ترین بازیکن لیگ با ۴۵ سال سن در شرف تمدید با سایپا است. علی شفیعی و محمد رضا موذن که به ترتیب در شهرداری ارومیه و پیکان بودند به جمع یاران کارخانه پیوستند. کمال قریشی نیز ممکن است قرار داد خود را تمدید کند. احسان دانش دوست جزء گزینه های کارخانه برای منطقه ۴ خودرو سازان است.این بازیکن خوش استیل و با هوش پیشنهادی از شهداب یزد را نیز داشته است.

تیم کهنه کار پیکان که امسال چپرلی، جواد کریمی، یلی، عابدینی، موذن را در تیم ندارد، کار سختی را در برابر تا دندان مسلح در پیش رو دارد. اسماعیل مسافر، شاهسون، شیبانی، و تقریبا ترکیبی از تیم ملی نوجوانان و جوانان پیکان مد نظر دیگر نماینده خودرو سازان همراه با مربیگری ترکاشوند میتواند باشد.

کاله با رفتن میثم صالحی به ارومیه و نوع تیمداری نماینده مازندران هنوز روی خروجی خبرگزاریها قرار نگرفته است.

4 1 300x176 - ویبره هیجان توپ و تور به حرکت در آمدپایتخت والیبال ایران را دریابید
وضعیت تیم‌داری والیبال در لیگ امسال برای عاشقان والیبال در خطه ترکمنصحرا کلاف پیچیده ای شده است. نمی‌خواهم در مورد والیبال این سرزمین پاک و بی ریا مطلبی بلند بالا بنویسم، یعنی تقریبا حالت بیهوده نویسی به خود گرفته است.

گزارش و تحلیل والیبال ترکمن صحرا به کرات اشاره و کارشناسی شده ولی آنچه که به جایی نمی‌رسد فریاد دلسوزانی است که به‌واسطه عدم لابی گری و سفارشی به گوشه رینگ هدایت شده در نتیجه بخشی از هویت و تاریخ این رشته محبوب رو به زوال است.

در این راستا، کفتران منتظر این هستند تا تیم‌داری شروع شده و این افراد به سرعت جن خود را به والیبال بچسبانند. اما نماینده گنبد در دوره یازدهم مجلس در به‌راه انداختن والیبال پنبه زارها کوشش فراوانی بایدکند.

میراث قرجه طیار را که با استفاده از اهرم وزارت کشور و مجاب کردن استاندار برای آماده‌سازی بودجه والیبال گنبد زحمات زیاد و انرژی مضاعفی را هزینه کرده بود ادامه داده تا چراغ والیبال خاموش نشود.

شیر محمد شیروانی

گزارشگر ورزشی خبرگزاری ترکمن

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۵

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75617

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک