فرماندار ترکمن در مراسم گرامیداشت ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد:

فرماندار ترکمن در مراسم گرامیداشت ارتحال امام (ره) و قیام 15 خردادتورکمن نیوز: فرماندار شهرستان ترکمن در مراسم گرامیداشت ارتحال امام (ره) و قیام ۱۵ خردادگفت: وظیفه نوجوانان و جوانان ما برافراشته نگاه داشتن پرچم افتخار، عزت و سربلندی مملکت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در این مراسم ضمن تسلیت ارتحال حضرت امام (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد اظهار کرد: ایامی که تحت عنوان مراسمات مختلف در طول سال برگزار می شود فرصتی برای یادآوری و انتقال مسایل فرهنگی است، چرا که نوجوانان ما بایستی با سابقه دیرینه مبارزات امام راحل و نهایتا پیروزی انقلاب اسلامی و در طول ۴۰ سال توسعه و پیشرفت و آنچه که در راستای مطرح کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی در بین جهانیان روی داده است، آشنا شوند و این یکی از رسالت ها و ماموریتهای این مراسم است.
وی تاکید کرد: ما به عنوان انتقال دهندگان مکتب امام راحل به نوجوانان و جوانان و آیندگان بایستی سرگذشت و زندگینامه آن حضرت و مبارزات وی را برای این اقشار بازگو کنیم تا آیندگان امام را بهتر بشناسند چرا که وقتی درسنامه وصایای امام را ورق می زنیم و رفتارهای ایشان را چه در زندگی شخصی چه در مبارزات سیاسی بررسی می کنیم، همه اینها برای ما درسی است که بایستی به نوجوانان ما که در حیات امام حضور نداشتند بازگو کنیم و این ویژگی ها را برایشان ترسیم کنیم تا آشنا شوند چرا که از هر زاویه زندگی امام راحل را مطالعه کنیم برای ما درس است.
وی در ادامه در خصوص نتایج مکتب سیاسی امام راحل گفت: مکتب و مبارزات سیاسی امام خمینی (ره)، باعث شکست و نابودی استبداد شد و دست غارتگران و استعمارگران را از کشور ما کوتاه کرد و باعث پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در ایران شد.
فرماندار؛ استقلال سیاسی، استقلال فرهنگی، استقلال اقتصادی نظام جمهوری اسلامی را از مهمترین ویژگی های مکتب سیاسی امام راحل برشمرد و افزود: ما اگر به استقلال سیاسی دست نمی یافتیم امروز با دنیا دچار مشکل می شدیم و دنیا بسیاری از خواسته ها و مطالبات را از طریق وابستگی سیاسی و دیپلماسی از ما مطالبه می کرد و به مثابه رژیم گذشته استعمارگران به غارت کشور ادامه می دادند.
وی در خصوص استقلال فرهنگی گفت: در مکتب اسلام زیربنا فرهنگ است بر خلاف مکاتب دیگر که اقتصاد را زیربنای خود می دانند.
وی با اشاره به فرمایش امام راحل که عامل خوشبختی ها و بدبختی های هرجامعه فرهنگ آن جامعه است افزود: امام در حوزه های آموزشی و فرهنگی از جمله مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه تاکید فراوان داشت.
هیوه چی در خصوص استقلال اقتصادی تصریح کرد: امروز استکبار جهانی به سرکردگی امریکا در صدد این است که از طریق جنگ اقتصادی ما را دچار مشکل کند چرا که با شکست در جنگ نظامی (هشت سال دفاع مقدس) به این نتیجه رسیدند که جنگ نظامی تاثیری در ملت ایران اسلامی ندارد ملتی که اتحاد، وحدت و انسجام دارد و پشت رهبر خود ایستاده و تا پای جان از آرمان های انقلاب دفاع می کند.
وی افزود: ما امروز در مرحله جنگ اقتصادی هستیم و برای مقابله با این جنگ طبق راهکار مقام معظم رهبری با اقتصاد مقاومتی بایستی آن ها مقابله کنیم تا کمترین آسیب به ملت ما وارد شود.
فرماندار استقلال نظامی را بخصوص در شرایط کنونی، یکی از بحثهای اساسی هر مملکتی دانست و تصریح کرد: امروز بعد از ۴۰ سال از منظر نظامی حرفهایی برای گفتن داریم استکبار اگر بخواهد برنامه ای برای حمله نظامی تنظیم کند باید همه زوایای قدرت نظامی جمهوری ایران را بررسی کند و حضور ناوها و هر نظریه در این خصوص، شعارهایی توخالی است.
فرماندار گفت: ما در طول ۴۰ سال ثابت کردیم ملتی قدرتمند هستیم و می توانیم از مملکت خود دفاع کنیم و پاسخ هر کسی که بخواهد به کشور ما نگاه چپی داشته باشد مقابله کنیم، چرا که در حماسه سوم خرداد ۱۳۶۱ به دنیا این پیام را دادیم که یک قدرت نوظهور و جدید در خاورمیانه پا به عرصه جهان گذاشته و خود را مطرح کرده است.
وی با اشاره به پیشرفت های حوزه نظامی افزود: امروز به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه ای مطرح هستیم و استکبار چون نمی تواند از این طریق به ما حمله کند جنگ اقتصادی را به راه انداخته که برای مقابله با آن نیز برنامه داریم، اقتصاد مقاومتی یکی از همین برنامه هاست که خود را مسلح کنیم به اقتصادی که در نظام ما تعریف شده و آسیب کمتری ببینیم.
گفتنی است این مراسم با حضور فرماندار، ائمه جمعه، مسئولین شهرستان و اقشار مختلف مردم صبح امروز دوشنبه ۱۳ خرداد در محل مسجد جامع بندرترکمن برگزار شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۷

۱۳ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54612

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک